איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

אחריות על עבודות איטום  (גבי)

שלום זוהר,

 

לא מומלץ לקבל תעודת אחריות כללית עבור עבודות איטום, משום שהתעודות כלליות מאוד ומתייחסות בדרך כלל לנושא איטום גגות, למשל. במקרה של בצוע מספר עבודות מומלץ לציין בתעודה מהן העבודות שבוצעו ובאיזה אזורים.

 

נקודות חשובות:

 

על התעודה לציין את תקופת האחריות.

 

יש לרשום במדוייק באיזה אזורים בדיוק בוצע האיטום.

 

יש לציין במפורש שחלה אחריות על כל חדירת רטיבות מהאזורים שנאטמו ע"י קבלן האיטום / החברה.

 

יש לציין שבמקרה של גילוי ליקויים יהיה על הקבלן לתקן אותם בתוך פרק זמן מוגדר, של מספר שבועות (במגבלות מזג האויר באותה התקופה).

 

שים לב שבעת תהליך הבניה עצמו עלול להגרם נזק לשכבות האיטום כתוצאה מעבודות של בעלי מקצוע שבאים אחר כך לשטח. לדוגמא - ריצוף חדרים רטובים, ריצוף מרפסות, כיסוי החפירות במרתפים, וכדומה.  כך שישנם דברים שלעיתים יכולים "ליפול בין הכסאות" ושיש לשים עליהם דגש בעת הבניה. 

 

מקום נפוץ ש"נופל בין הכסאות" הנו איטום סף היציאה של מרפסות חוץ ושל מקלחות / חדרים רטובים. באזורים אלו יש לחזור ולבצע איטום משלים במועד שבו מגיע הרצף אל הפתחים. אם לא מתבצע איטום תקין באזור זה, עלולה רטיבות לחדור אל מתחת לריצוף הפנימי של הבית למרות שבוצעה עבודת אטימה טובה בכל השטח של המרפסת או של המקלחת.      מומלץ לתאם זאת עם קבלן האיטום ולא להסתמך על השלמות שונות שיתבצעו ע"י הרצף.

 

אם יש מפקח בניה באזור, הרי שזהו חלק מאחריותו.

 

בברכה,

 

גבי

 09/06/2010 00:34:31 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש כתב אחריות - איטום בית  (זהר)

  פתח הודעה בחלון חדש אחריות על עבודות איטום  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש אחריות לאיטום - תודה רבה!  (זהר) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs