איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

אורך חיי יריעות איטום  (אוריה)

הקבלן עשה לי איטום בפריימר+זפת 25/75+ שכבת יריעות אחת. הוא אומר שזה אמור להחזיק בודאי 10 שנה, ויכול להחזיק גם 18-20 שנה.  שאלתי אותו שבעבר האיטום במרפסות היה מחזיק שנים רבות, והוא ענה שבעבר הזפת היה טוב יותר, והיום גם הזפת באיכות גרועה, וכמו מוצרים רבים אחרים וכידוע.

 

הראיתי לו את מה שכתוב במאמר בפורום (על איטום מרפסות ביריעות), שיריעות יכולת להחזיק עשרות שנים, והוא ענה שאולי ירושלים שונה, מכיון ששינויי האקלים החריפים הורסים את היריעות.

הוא הסביר שלא מומלץ לעשות 2 שכבות יריעות. כיון שבעת ההדבקה, הלהבה שנמצאת תחת היריעה העליונה, שורפת גם את החלק העליונה של השכבה התחתונה.  וטען שלא ניתן להוכיח שזה לא כך, כיון שלאחר החימום וההדבקה, אין גישה לשכבה התחתונה, ואין לאף אדם מושג מה קורה שם.

בדקתי את היריעות, וראיתי שבעליה לחגורת ההפרדה היריעות לא מודבקות לתשתית. והקבלן הסביר שזה כדי למנוע זוית ושבירה (כי אם היריעות יודבקו לשיפוע שעולה לחגורה, ומשם הם יודבקו על הצלע האופקית בחגורה, תהיה זוית במעבר מהשיפוע לחגורה. וכשהם באויר הזוית מתקהה), ושזה לא נורא, ובעיקר שפה יש שיפוע בדרך לחגורה, ולכן כל המים שיחדרו תחת הריצוף, ישר ירדו חזרה למרפסת. ואמנם ראיתי פה ושם שיש נפיחויות קלות, והקבלן אמר על כולם שזה לא נורא, ושלא ניתן להדביק לגמרי על התשתית הלא ישרה.

כתבתי כבר בעבר שהוא נחשב לקבלן טוב, וגם בנושא האיטום. האם יתכן שבגלל הדברים הנ"ל האיטום שלו לא מחזיק עשרות שנים, אלא רק 10-20?

 15/08/2010 13:48:07 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש אורך חיי יריעות איטום  (אוריה)       << את/ה כאן

  פתח הודעה בחלון חדש יריעות איטום ביטומניות , מרפסת  (גבי)

    פתח הודעה בחלון חדש זוית מותרת לקיפול יריעות  (אוריה)

      פתח הודעה בחלון חדש הלחמת יריעות איטום ביטומניות  (גבי) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs