איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

טיח ווגה- שיפוץ קירות חיצוניים  (גבי)

שלום תמיר,

 

טיח ווגה לא ניתן לבצע ישירות מעל גבי צבע גמיש. כך שיהיה עליך להסיר את כל שכבת הצבע הגמיש ולהגיע אל שכבת הטיח.

 

ה"ווגה" הנו חומר מינרלי אשר אינו גמיש כמו הצבע-הגמיש. כך שחובה תחילה לבדוק את טיב הסדקים הקיימים בקירות. אם ישנם הרבה סדקים, ובמיוחד סדקים נימיים שעוברים את עובי שכבת הטיח ו"סדקים עוברים" - יהיה עדיף לוותר לגמרי על ה"ווגה" ולבצע צבע גמיש בעובי מספק.

 

אם ישנם בטיח רק סדקי-שערה דקיקים (סדקי "מרצדס") שמקורם בליקוי בעבודות הטיוח בלבד, אפשר לשקול את הבצוע של טיח ווגה.   גם במקרה של מיעוט סדקים "עוברים" ניתן לבדוק בשטח ולהעריך מהו החשש מכך שאותם סדקים ישובו להתרחש. 

 

במקרה שיוחלט על בצוע טיח ווגה יש לבצע טיפול יסודי בכל האזורים המועדים לסדיקה, כאשר על הטיפול להתבצע על גבי השלד עצמו, מאחורי שכבת הטיח. סדקי שערה ("מרצדס") אינם דורשים טיפול בעומק הטיח אך גם בסביבתם יש לבדוק אם הטיח רופף ומשמיע צליל "חלול".

 

לסיכום נקודה זו: אם יש חשש מסדיקה, אל תלך על טיח ווגה.

 

לשאלתך: 

 

באופן כללי שיפוץ חיצוני אינו אמור להחזיק מעמד 7 שנים, אלא פי 2 או אפילו פי 3 יותר מכך. אלא שיש לבצע אותו היטב, במיוחד בשלב עבודות ההכנה. אם בחירת המערכת תהיה מתאימה ואם העבודה תתבצע היטב טיח ווגה יחזיק מעמד הרבה שנים, ללא כל חשש. הסילוקסן גם הוא יוכל להעריך את חיי הטיח. החשש היחיד הוא מהסדיקה (וכרגיל- מחיפוף בעבודה ובעבודות ההכנה).  

 

שבוע טוב,

גבי

 04/09/2011 06:30:41 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש טיח ווגה על קירות חיצוניים עם צבע גמיש  (תמיר)

  פתח הודעה בחלון חדש טיח ווגה- שיפוץ קירות חיצוניים  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש גבי תודה רבה  (תמיר)

      פתח הודעה בחלון חדש טיח ווגה מול צבע גמיש  (גבי) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs