איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום רובה וסדקים.  (דפנה)

שלום לכם ובוקר טוב

אבקש את עצתכם בנוגע למספר תיקונים שברצוני לבצע ומה עליי לדרוש בדיוק מבעל המקצוע.

1.      המקלחון אצלי יושב על הריצוף עצמו (קרמיקה)שבו משולב גם פתח הניקוז. אין שום בעיות רטיבות במשך שנים, כנראה מכיוון שנמרח בשעתו חומר שקוף על הריצוף והפוגות שגם מנע ספיגת כתמים ולכלוך ברצפת המקלחון ובשאר שטח האמבטיה.

הייתי מעוניינת לחדש את החומר מאחר ונראה כי במספר מקומות הוא נחלש או מתפקד פחות טוב מבעבר, כך שלמשל טיפת מים מכהה את הרובה. אציין שאיני רואה כל בעיית רטיבות בקירות או בתקרת החדר שמתחת. באיזה חומר מומלץ להשתמש ומהם השלבים המקדימים לכך. אין לי בעייה להשבית את המקלחת ככל שידרש מאחר וקיימת מקלחת נוספת בבית.

2.      אותה הבעיה קיימת גם במרפסת פתוחה מרוצפת בקרמיקה, שגם שם נמרח אותו חומר בשעתו ולא ניכרת חדירת מים לתקרה שמתחת. עם זאת, ישנם מספר מקטעים בהם חסרה הרובה, כנראה בשל בלאי או זעזוע כלשהו. מדובר על 5-6 קטעים שכל אחד באורך של פחות מ 10 ס`מ. כמו כן, בחלק מהמקומות בהן נפגשים הפנלים עם הריצוף, נראה כי חסרה גם רובה, אך קשה להעריך זאת בדיוק .  אני שוקלת להחליף שם את הכל ונראה שזאת בעיה נפוצה (גם אצל משפחה וחברים) יותר מאשר התנתקות רובה במשטחים האופקיים המרוצפים. באיזו רובה להשתמש לתיקון, והאם להשתמש באותה הרובה גם לתחתית הפנלים או בחומר גמיש? מהם השלבים והיישום הנכון לתיקונים הנדרשים במרפסת זו?

3.      באותה המרפסת היה גם כיור מחובר לאחד הקירות ופורק לבקשתי בשל חוסר שימוש . הקבלן אטם את נקודות העיגון של הכיור עם סוג של מסטיק או סיליקון(איני יודעת מה ההבדל) וכן גם מסביב לפקקי הברזל בהם סגר את החורים של צנרת המים. עם הזמן נראה שהחומר התייבש ונסדק ולכן יש רווח בינו לבין הקיר בכל היקף הסיליקון. נראה לי שחודרת משם רטיבות, כי הצבע הגמיש שמתחת התנפח קצת. החומר עצמו בצבע לבן במקור, אך כעת הצהיב מעט. משיקולים שונים בחרתי אז שלא יצבעו מעל האיטום ואולי זוהי הסיבה לסדיקת החומר. אציין שהקיר די מוגן משמש וגשם, אך בכל זאת מדובר בקיר חיצוני. מה עליי לדרוש מהקבלן לתיקון זה מבחינת חומר ושלבי ביצוע.

4.      לאותה המרפסת, בחלק החיצוני של הקיר  שלה, קיימת פרגולת ברזל, שאחת מקורותיה מוצמדת באופן אופקי לקיר החיצוני של המרפסת. כלומר, אם אני מביטה למטה מעבר למעקה השיש של המרפסת, אני רואה את קורת הברזל צמודה לקיר החיצוני לכל אורך הקיר במקביל למעקה השיש. למעשה, מי גשם שניגרים מהמעקה זולגים על הקיר ופוגשים בקורת הברזל ומשם לרצפה. מאחר ולפרגולה יש קירוי נגד גשם, יוצא שחודרים מים בין קורת הברזל לבין הקיר שצבוע בצבע גמיש. גם שם בוצע אז איטום באותו מסטיק לבן, אך בכל גשם יש לי משם נזילות משמעותיות. יש מה לעשות בעניין זה, או שהבעייתיות היא בשל המפגש בין הברזל לחומר אחר?

 

אני מתנצלת על שהארכתי, אך ניסיתי לפרט ככל הניתן בכדי שהתמונה תהיה ברורה .

שוב תודה ושיהיה לכם יום מקסים

 

דפנה

 04/09/2011 09:55:37 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איטום רובה וסדקים.  (דפנה)       << את/ה כאן

  פתח הודעה בחלון חדש איטומים- רובה, סדקים  (גבי)

    פתח הודעה בחלון חדש סוג הסילר  (דפנה)

      פתח הודעה בחלון חדש סילר, רצפת קרמיקה  (גבי) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs