איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

זיהוי חומרי / שכבת איטום  (גבי)

שלום יוסי,

 

גם כשיש מספר חומרים צימנטים שמיושמים זה מעל זה עדיין ניתן להבחין בינהם משום שהצפיפות של החומר שונה וישנו גם הבדל בגוון. לאחר הפרוק תראה שישנן מספר שכבות (אם הן קיימות) ושיש הבדלים בינהן. לעיתים אף ניתן להפריד בכוח בין השכבות, אם כי הדבר מעיד על כשל בבצוע החיבור בינהן.

 

לגבי איטום הקיר התחתון: אם לא קיים חומר איטום מתחת למקום בו מסתיים השליכט הצבעוני ניתן להניח כמעט בוודאות שלא בוצע איטום כלל גם בחלקים גבוהים יותר בקיר (מאחורי שכבת השליכט).

 

במקרה שכזה יהיה עליך להסיר את כל השליכט הצבעוני והטיח, לבצע איטום עם מסטיגום או עם חומר איטום צימנטי (עדיף) ואחר כך להמשיך בעבודות.  מאוד מומלץ לחתוך את הקיר בקו ישר באמצעות דיסק חשמלי, לפני תחילת הפרוקים. בצורה שכזו תוכל לקבל לבסוף קו תחתון אחיד שהגוון שלו מעט שונה משאר הקיר, אך סביר לעין.

 

ראה גם מאמר על איטום בית צמוד קרקע, כולל את שני המאמרים הממשיכים אותו, באותה סדרת-מאמרים.

 

להגנה על ברזלים חלודים תוכל להשתמש בחומר מגן מסוג סיקה מונוטופ 610 או סיקה טופ 110. (האחרון יקר יותר וקשה יותר לערבוב). תיקונים לכיסוי מעל הברזל תוכל לבצע עם תערובת צימנטית מועשרת בדבק לטקס או עם חומר לשיקום בטונים כגון סיקה-רפ.

 

בהצלחה,

גבי

 08/09/2011 19:51:48 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש בדיקה אם בוצע איטום  (יוסי)

  פתח הודעה בחלון חדש המשך  (יוסי)

    פתח הודעה בחלון חדש בדיקת איטום קיר  (גבי)

      פתח הודעה בחלון חדש המשך  (יוסי)

        פתח הודעה בחלון חדש זיהוי חומרי / שכבת איטום  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs