איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

קיבוע עמודי מתכת בגג  (גבי)

שלום אלונה,

 

מפרט טכני מדוייק ממש ניתן לתת רק לאחר ביקור במקום, אך להלן מספר דברים עקרונים שאין להמנע מהם:

 

1.  לאחר פרוק העמודים יש לבצע שיקום בטונים ותיקון של ברזלי חלודה פגומים וחלודים.   יש לנקות את ברזלי הזיון מחלודה ולצפות אותם בחומר מונע חלודה על בסיס אפוקסי.  (אין להשתמש בצבע רגיל נגד חלודה כגון המרייט, למשל).

 

2.  את עיגון העמודים החדשים ואת התיקונים עצמם יש לבצע עם חומר לשיקום בטונים ולא עם תערובת בטון רגיל.  תערובת בטון רגילה נוטה תמיד להתכווץ מעט בעת התקשותה והדבר גורם לסדיקה נימית סביב התיקון עצמו ולהחלשת העיגון (או התיקון).

 

3.  את עמודי הכביסה יש לצקת עם קובית בטון מוגבהת מהמפלס של הגג. רצוי להשתמש בחומר לשיקום בטונים כנ"ל.  יש לקלף את האיטום בגג באותו האזור ולהתחבר עם הקוביה אל היציקה של הגג. רצוי לקבע ברזל זיון אל תוך יציקת הגג אחרת קיים חשש להתנתקות הקוביה מהתשתית.  לאחר מכן יש לתקן את האיטום ולטפס אתו על הקירות של הקוביה.  את פני השטח העליונים של היציק יש לצקת עם שיפוע כך שלא יעמדו מים בין הצינור לעמוד.  כדאי גם לאטום אזור זה עם חומר גמיש מסוג סיקפלקס, למניעת חלחול מים בין העמוד לבטון- במרוצת השנים.

 

החומר המומלץ לשימוש הנו סיקה רפ  ואפשר גם סרקצ`וריית.  לעיגון עמודי הכביסה אפשר להשתמש גם בבטון רגיל מועשר בדבק על בסיס לטקס, ואפשר גם להשקיע יותר ולבצע את היציקה בבטון מיוחד לעיגון.

 

נשמח לעזור הלאה בכל שאלה.

 

שב"ש ושיהיה בהצלחה.

 05/01/2007 23:44:21 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש תיקון גדר מסביב לגג  (אלונה)

  פתח הודעה בחלון חדש קיבוע עמודי מתכת בגג  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs