איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

רטיבות  (גבי)

שלום עדי,

 

האיטום צריך להתבצע מהצד החיצוני של המבנה.  לא ניתן לקבוע מכאן מהיכן חודרת הרטיבות אך מכיוון שמדובר ברטיבות בפינה כנראה שקיים שם סדק נימי בחיבור בין הקירות אשר מעביר את הרטיבות.

 

אם הסדק קיים על גבי השליכט החיצוני לא יהיה מנוס בפגיעה במראה הנוכחי. יש לפתוח את הסדק ולמלא אותו בחומר גמיש ואחר כך לבצע תיקון עם שליכט חיצוני באותו הגוון.  תיקונים על שליכט חיצוני תמיד יהיו בולטים ולא ניתן לטשטש אותם כלל. אפשר לנסות ולבצע תיקון "מסודר" שיראה כאילו הוא תוכנן כך מלכתחילה באמצעות הפרדה ישרה. למשל- יצירת רצועה אחידה  לכל גובה הקיר.    כאמור- לא ניתן לקבוע מכאן וזה רק מידע כללי.

 

אם הרטיבות מגיעה מסדק בקיר האבן או מסדקים בחיבורים בין האבנים ניתן לאטום סדקים אלו עם רובע או כוחלה ובמקרים מסויימים ניתן גם ליישם חומר גמיש לאחר פתיחת הסדק ולטשטש אותו עם כוחלה.   לאחר מכן מתיזים חומר אטימה שקוף (סילוקסן) על כל שטח הקיר הסמוך לרטיבות.  פתרון מסוג זה נהוג לבצע בקירות אבן או בקירות אשר סופחים רטיבות.

 

ראה את המאמר על איטום קירות חיצונים בחומר איטום שקוף מסוג סילוקסן  ובנוסף את המאמר על איטום סדקים ביציקות ובקירות בטון.

 

כשלב ראשון כדאי לתת מבט בפינה ובאזור הסמוך אליה ולחפש סדקים נימיים כלשהם או סדק נימי (אפילו קטן מאוד) שמופיע בחיבור בין הקירות.

 

בהצלחה.

 06/01/2007 15:13:48 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש דחוף : איטום פינת קיר  (עדי)

  פתח הודעה בחלון חדש רטיבות  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs