איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום קירות בנין, רטיבות מעל פנלים, עובש  (גבי)

שלום בועז,

 

בתאורך ציינת מספר מוקדי רטיבות. להלן הערות ותשובות על כ"א מהם.

 

1.  קירות חיצוניים.

 

א.  ראשית- ציינת שישנה רטיבות מתחת לריצוף. רטיבות זו יכולה להגיע מהתפר שבין הקומות שבנוגע אליו ציינת שהוא "רחב יותר ממה שרואים בתמונה". אם תצרף תמונה של החיבור בין הקומות נוכל לוודא אם אכן ישנו שם תפר התפשטות.

 

למקרה שישנו תפר התפשטות- יש לאטום אותו עם מסטיק פוליאוריטני. ראה מאמר על "בעיות רטיבות במבנים טרומים".  רטיבויות בקיר החיצוני בסמוך לתקרה ובפינות יכולות גם כן להתרחש עקב בעיה בתפרי התפשטות שקיימים בהיקף הקירות (אם קיימים).  לאיטום נכון ראה גם את המאמר על איטום תפרי התפשטות עם מסטיקים פוליאוריטנים.

 

(גם אם לא קיימים תפרי התפשטות באזור, עדיין יש לחפש סדקים שאולי קיימים בחיבור בין הקומות).

 

ב.  לגבי הנזילות שהתגלו בקירות, את אלו ניתן לאטום באמצעות אטימת הפוגות בין האריחים (מבחוץ) והתזת חומר איטום שקוף על כל השטח. ראה מאמר על איטום קירות חיצוניים בחומר איטום שקוף מסוג סילוקסן.

 

2.  איטום פנימי מעל הפנלים, עם טורוסיל.

 

אין כל טעם לבצע איטום פנימי עם חומרים כדוגמת טורוסיל כל עוד מקור חדירת הרטיבות אינו ברור.   בצוע שכזה עלול להיות מסוכן מכיוון שהרטיבות תמשיך להתגבר ולזחול מתחת לריצוף, ואף לגרום לנזקים נוספים ולרטיבויות בקירות פנימיים אחרים, רחוקים יותר.

 

גם כאשר כן מחליטים על בצוע איטום פנימי שכזה, על מנת לעצור את מעבר המים מהחול הרטוב אל הקיר מומלץ להסיר את שורת הריצוף הצמודה לקיר ולאטום את החלק התחתון של הקיר שבא במגע עם החול הרטוב.  

 

3.  רטיבויות סביב החלון.

 

יש לבדוק זאת בשטח. מומלץ תחילה לבצע בדיקת הצפה של המשקוף התחתון.

 

4.  עיבוי ועובש בקירות- KEFA.

 

תחילה יש למצוא אם מדובר על בעיית איטום או עיבוי. במקרה שמדובר על בעיית עיבוי צבע KEFA בהחלט מומלץ. הצבע מונע את העובש באמצעות מניעת העיבוי.

 

בברכה,

גבי

 23/04/2012 19:24:20 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איטום קירות חיצוניים מבטון וחיפוי שיש ועובש בקירות פנים-דירת גן  (Boaz)

  פתח הודעה בחלון חדש איטום קירות בנין, רטיבות מעל פנלים, עובש  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs