איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום קיר לפני הדבקת בריקים  (גבי)

שלום איתי,

 

כאשר מבצעים את הבריקים בשיטת ההדבקה יש לבצע זאת מעל גבי שכבת טיח מיושרת היטב. את האיטום הצימנטי אפשר לבצע מעל שכבת ההרבצה ולפני שכבת הטיח המיישר.  

 

ראשית מבצעים שכבת הרבצה צימנטית כמקובל על כל השטח עם הקפדה על הטבעת רשת אינטרלגס מעל כל החיבורים בין יציקות בטון לבלוקים.

 

יום-יומיים אח"כ מבצעים מעל שכבת ההרבצה את האיטום עם חומר צימנטי משחתי (טורוסיל, ביטומסיל, סיקה טופ 107 וכדומה) ב 2 שכבות לפחות.  מעל האיטום מתיזים למחרת היום שכבת שפריץ צימנטית מועשרת בדבק לטקס SBR (מלט חול 2:1 ודבק 50 אחוז ממשקל המלט). לאחר ההתקשות (למחרת) מבצעים מעל השפריץ את שכבת הטיח המיישר אשר גם בו ישנו דבק לטקס SBR בשעור 10-20 אחוזים.

 

עם סיום התקשות הטיח והאשפרה מדביקים את הבריקים עם דבק יעודי (כגון דבק להדבקת אריחי גרניט פורצלן) או עם תערובת צימנטית המכילה דבק לטקס SBR.

 

מפרט ספציפי ניתן לספק רק בשטח ולאחר עיון ההתכניות מכיוון שמדובר על נושא בטיחותי (עקב הסכנה בנשירת אבני חיפוי בעתיד).  בקירות בעלי שטח גדול או גבוה יש גם לתכנן ולבצע תפרי התפשטות.

 

לשאלתך: ניתן לבצע את האיטום גם מעל שכבת הטיח המיישר ואחר כך להדביק את הבריקים עם דבק שתואם לחומר האיטום.  אך טוב יותר לבצע את האיטום לפני שכבת הטיח.

 

בברכה,

גבי

 10/04/2013 17:57:22 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איטום קיר חיצוני מחופה בבריקים  (איתי)

  פתח הודעה בחלון חדש איטום קיר לפני הדבקת בריקים  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש לנו אמרו שההרבצה היא האיטום שהיא אוטמת  (דניאל)

      פתח הודעה בחלון חדש איטום קיר עם שכבת הרבצה לפני חיפוי אבן  (גבי)

        פתח הודעה בחלון חדש עוד שאלה בבקשה  (דניאל)

          פתח הודעה בחלון חדש בידוד ואיטום קיר לפני חיפוי אבן, בריקים  (גבי) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs