איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום מרפסת ומדרגות תלויות  (גבי)

שלום מוטי,

 

מומלץ לשקול קבלת מפרט ו/או פיקוח בשטח על העבודות.

 

לשאלותיך:

 

1.  אפשר לאטום את המרפסת גם בחומר ביטומני משחתי ב 3 שכבות לפחות.

 

2.   המפרט תלוי בחומר בו משתמשים ובהוראות היצרן. מומלץ ליישם רשת אינטרגלס בין השכבות למרפסות בשטח שמעל ל 15 מ"ר, אם כי סביר שתקבל המלצות סותרות ("אין צורך") אצל חלק מהיבואנים. 

 

3.  היריעות הביטומניות חזקות יותר ועמידות יותר במאמצי מתיחה ולפיכך בשטחים גדולים הן עדיפות על פני החומרים המשחתיים, שכאמור נחוצה להם כאמור רשת בין השכבות לשיפור עמידותן במתיחה / סדיקה.

 

4.  חובה לאטום את המדרגות, עם חומר צימנטי משחתי ב 2-3 שכבות. יש לטפס עם האיטום גם על תחתית הקיר של הבית לפני שמרצפים את המדרגות.   האיטום נועד במיוחד למנוע מעבר רטיבות קפילארית מהיציקה אל הקיר הצמוד לה.  בנוסף נחוץ האיטום למניעת רטיבות מתחת למדרגות ולשמירה על חיי היציקה.

 

5.  רצוי לצקת סף / חגורת בטון בין המבואה למדרגות על מנת למנוע מעבר רטיבות מהשטח שמתחת למבואה אל השטח שמתחת למדרגות.  דגש מיוחד יש לתת על חגורת הפרדה בחיבור בין המבואה לבית (מתחת לריצוף).

 

ראה מאמרים באתר על איטום בתים צמודי קרקע- משטחים מרוצפים, מבואות כניסה, מרפסות  ומאמר נוסף על איטום גגות מרוצפים / מרפסות - בחומרים ביטומנים משחתיים.

 

בהצלחה בבניה,

גבי

 14/07/2013 13:19:41 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איטום מרפסת כניסה  (מוסי)

  פתח הודעה בחלון חדש איטום מרפסת ומדרגות תלויות  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש הפרדה  (מוסי)

      פתח הודעה בחלון חדש פרדה בין ריצופים  (גבי) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs