איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום קיר ביריעות ובצוע טיח  (גבי)

שלום שמעון,

 

בתקשורת הראשונה לא הזכרת את העובדה שהיריעות הולחמו מצידו הפנימי של הקיר.   ישום שכזה אינו תקין כלל. יריעות ביטומניות (או כל חומר ביטומני אחר) אמורות להיות מיושמות רק מצידו החיצוני של הקיר ולעולם לא מצידו הפנימי.

 

כאשר מבצעים את האיטום מהצד הפנימי של המבנה מבצעים זאת עם חומרים צימנטים משחתיים (המכונים גם חומרים צימנטים "הידראוליים") ולא עם חומרים ביטומניים. בשיטה זו דואגים לבצע שכבת איטום רציפה על כל שטח הרצפה והקירות.  ראה מפרט איטום מרתפים, מקלטים מבפנים.

 

לאחר שתסיר את היריעות ממקומן תגלה מאחוריהן שכבת יסוד ביטומנית שלא תוכל להסירה אלא אם תסתת את הבטון עצמו עם פטישון חשמלי או דיסק גס (למוזאיקה).  עבודה זו קשה במיוחד ואם אין נזילות מהקיר אפשר אולי לשקול לוותר עליה. אם מחליטים על כך ניתן לבצע טיח מעל החומר הביטומני. ראשית מתיזים מעליו "שפריץ" צימנטי שמועשר בדבק לטקס SBR (מלט וחול 2:1 ודבק בשעור 50 אחוז מהמים) ולמחרת מבצעים את הטיח מעל השפריץ. בתוך הטיח יש להוסיף מעט דבק לטקס SBR גם כן, בשעור 5-10 אחוזים.

 

מומלץ לבקש בדיקה יסודית בשטח מכיוון שאם לא קיים איטום מאחורי היציקות עלולות להיות צרות צרורות בהמשך, במיוחד באזור שמתחת לריצוף ובפרט בחיבור שבין הקירות ליציקת הרצפה.  (ראה את המאמר שלעיל).

 

בברכה,

גבי

 20/08/2013 10:10:34 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש החלפת יריעות ביטומיניות בחומר אטימה אחר  (שמעון)

  פתח הודעה בחלון חדש איטום קיר ביריעות ובצוע טיח  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs