איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

סדקים בין ישן לחדש  (גבי)

שלום רונית,

 

לצערי הבעיה מאוד מוכרת ומקורה כמעט תמיד בבצוע לא מקצועי.

 

כאשר מבצעים סגירה של פתח במקום חלון או מזגן, או כאשר מוסיפים השלמה לקיר קיים- יש צורך לחבר בין שתי היציקות באמצעות קשירה עם ברזלי זיון או רשת.

 

בנוסף - יש להשתמש במלט מיוחד לתיקונים (כדוגמת סיקה רפ) ולא בתערובת טיט או תערובת מליטה רגילה, משום שהללו תמיד מתכווצים עם התקשותם והיווצרות סדק היא כמעט בלתי נמנעת.

 

בנוסף לנ"ל - נהוג לשים בחיבור (על גבי הבלוקים) רשת יוטה המודבקת עם מלט, חול ודבק בתוך התערובת - ועליה לבצע את שכבת הטיח. נהוג לבצע פעולה מסוג זה גם בבניה חדשה במקומות בהם הבלוקים מתחברים אל העמודים / היציקות. רצועת היוטה גמישה וגורמת להפרדה בין הטיח לקיר כך שבמקרה של תזוזות קלות בין האלמנטים הטיח איננו נסדק.

 

דברי הקבלן לענין הקירות הישנים אינם אמורים לשנות הרבה וניתן היה לבצע את העבודות האלו היטב מלכתחילה (אם כי בתוספת קטנה במחיר).

 

לענין הסדק במקום שהיה חלון - יש לאטום אותו מבחוץ באמצעות חומר גמיש מסוג סיקפלקס ולאחר מכן לבצע צביעה בצבע גמיש. סדק חיצוני הוא מועד לפורענות משום שתיתכן חדירת רטיבות דרכו אל תוך הבית. בקשר לסדק החיצוני ראי גם את המאמר על איטום סדקים בקירות וביציקות בטון.

 

בענין הסדקים הפנימיים: קשה לתקן ללא הסרת הטיח. את יכולה להמר ולבצע תיקונים רגילים + צבע, אך מאוד סביר להניח שהסדקים ישובו ויתרחשו בעתיד.

 

סדקים מסוג זה קשים לפתירה ועבודה יסודית תעלה לך יותר ממה ששילמת לקבלן על העבודה המקורית.  דרך ביניים היא להסיר את שכבת הטיח, לבצע רצועת יוטה עם מלט+חול+דבק ואחר כך לבצע את שכבת הגמר (שפכטל +צבע).

 

את הרווח בין המשקוף לקיר אפשר לסגור גם עם חומר מסוג סיקפלקס, בעומק- מאחורי שכבת הטיח. החומר ישמש גם כבולם זעזועים וימנע תזוזות וסדיקה כתוצאה מפתיחה וסגירה של הדלת.  בצד השני שלו , בחיבור עם הקיר הישן, רצוי לכל הפחות לבצע רצועת יוטה כנ"ל, מאחורי הטיח.

 

בהצלחה,

 

גבי

 

 24/06/2007 20:16:00 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש סדקים בקירות  (רונית)

  פתח הודעה בחלון חדש יש לצין שעובי הסדק בוב הקומות דק המאד רק בכמה מן המקומות זה גרם שהטיך מסביב התפוצץ  (רונית)

    פתח הודעה בחלון חדש סדקים בין ישן לחדש  (גבי)       << את/ה כאן

      פתח הודעה בחלון חדש אם הבנתי נכון  (רונית)

        פתח הודעה בחלון חדש תיקון סדק  (גבי)

          פתח הודעה בחלון חדש תודה גבי  (רונית) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs