איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום מקלחת עם רצפת מתכת וקירות צמנט-בורד  (גבי פייר)

שלום רון,


שיטת הבניה אינה סטנדרטית כך שיהיה עליכם להקפיד על מספר דברים במהלך הבניה והאיטום ובמיוחד על יציבות התשתית והחיבורים בין הלוחות למתכת ובין לוח ללוח.


מספר תשובות והמלצות:


1.  אסור ללוחות הצמנט-בורד להיות "טבולים" מתחת לריצוף. כך שעל הקבלן יהיה למצוא דרך ולהתקין אותם מחוץ ל"גיגית", או מעליה, ובכל מקרה מעל מפלס הריצוף. 


2.  יש לעגן את הלוחות בחוזקה כך שלא תהיינה תזוזות. זכור שכל תזוזה של הלוחות תגרום לתזוזת הקרמיקה, מה שיגרום (לכל הפחות) לבעיות של נשירת חלקי רובה.


3.  לאחר הרכבת הלוחות יש לאטום את כל החיבורים בן הלוחות למתכת ובין הלוחות לבין עצמן עם מסטיק פוליאוריטני כגון "סיקפלקס 11FC".


4.  את רצפת המתכת (והדפנות) אפשר לאטום בחומר ביטומני-פוליאוריטני, כדוגמת "היפרדסמו PB" או "מאריס 600", מעל גבי חומר יסוד (פריימר) יעודי. אם ישנה חלודה במתכת יש להסירה לפני היישום.


5.  את הקירות אפשר לאטום במספר דרכים / חומרים. אך מבחינת כושר ההידבקות בין הקרמיקה לחומר האיטום- עדיף להשתמש בחומר אטימה צימנטי (כגון "סיקה טופ 107") בשתי שכבות לפחות (3 ק"ג למ"ר).  חובה להטביע רשת אינטרגלס בין השכבות בכל המעברים מעל חיבורים בין הלוחות, פינות ואזורים דומים שרגישים לסדיקה.


6.  לאחר הייבוש יש להדביק את הקרמיקה עם דבק חזק שתואם לחומר האיטום, כגון "סיקה סראם 205" (סיקה) או "פלסטומר 602" (תרמוקיר).


7. רובה אקרילית (או אפוקסית) בין האריחים ואיטום עם מסטיק פוליאוריטני סביב חיבורי ברזים וכדומה ורצוי גם בחיבור בין הקיר לרצפה.


בברכה,

גבי

 11/05/2014 00:04:06 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איטום מקלחת  (רון)

  פתח הודעה בחלון חדש איטום מקלחת עם רצפת מתכת וקירות צמנט-בורד  (גבי פייר)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש תודה רבה  (רון)

      פתח הודעה בחלון חדש קירות ורצפת חדר רחצה  (גבי פייר)

        פתח הודעה בחלון חדש פרטים  (רון) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs