איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום בין כיורים לקרמיקה וקירות בבית חדש  (גבי)

שלום שלומי,

מקדם התפשטות תרמי שונה של החומרים שמהם עשויים הכיור והקרמיקה גורם בד"כ לתזוזה בינהם ולסדיקה ולכן עדיף השימוש בחומר אטימה גמיש ולא ברובה צימנטית / אפוקסית. 

בבניה חדשה מומלץ לבצע איטום במספר שלבים:

1.  לפני הדבקת הקרמיקה יש לאטום את תשתית הקיר עם חומר אטימה צימנטי משחתי בשתי שכבות.
2. לאחר הדבקת הקרמיקה יש לאטום את החיבור בין הכיור לאריחים עם מסטיק פוליאוריטני גמיש. אפשר גם לאטום עם סיליקון מתאים אחר.
 
(המקפידים אף יבצעו איטום כפול ויאטמו עם מסטיק את החיבור בין הכיור לחומר האיטום של הקיר, לפני הדבקת הקרמיקה. איטום כפול שכזה מונע בעיות במקרה של כשל באיטום ה"חיצוני" או עקב חדירת מים אל מאחורי הקרמיקה. הוא חשוב יותר כשמדובר על איטום בין אמבטיה לקיר ופחות חשוב כשמדובר על כיורים).

בקיר המטבח יש לבצע את האיטום עם המסטיק באותה השיטה. 

עובש ופטריות נוצרים תמיד כאשר ישנה רטיבות מתמשכת מעל גבי משטח כלשהו. גם כאשר עושים שימוש בסיליקונים שמכילים חומרים נגד עובש עדיין יופיעו פטריות מעל גבי החומרים כאשר לחות קבועה תוכל להתיישב מעליהם.כך שיש תמיד  לדאוג לכך שרטיבות לא תוכל להתיישב על המשטח ושחדר הרחצה יהיה מאוורר היטב. מסיבה זו יש גם להחליק היטב את הסיליקונים מייד לאחר היישום, באמצעות אצבע שטבולה במי סבון.

בהצלחה,
גבי
 27/10/2014 01:31:01 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איטום מרווח בין כיור לקיר  (שלומי)

  פתח הודעה בחלון חדש איטום בין כיורים לקרמיקה וקירות בבית חדש  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs