איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

רטיבות ליד פתח העליה אל גג מרוצף  (גבי)

שלום יואב,

 

רטיבויות שמופיעות סביב פתחי עליה לגגות מרוצפים יכולות להגרם בעקבות כשל באיטום שנמצא במקום מרוחק יותר בגג. ראה הסברים במאמר על איתור נזילות בגגות מרוצפים ובמרפסות.

 

כך שאין כל בטחון שתיקונים מקומיים אכן יפתרו את הבעיה.ציפוי כל המשטח בחומר איטום שקוף הנו בעל סיכוי טוב יותר למנוע את הישנות המקרה, כך שלאחר בצוע תיקונים יש לצפות את כל השטח כפי שהצעת.

 

מספר תשובות לשאלותיך:

 

1. רובה אקרילית יכולה להספיק בתנאי שהיא מיושמת באופן מקצועי ועל פי הוראות היצרן, וכולל הוצאת הרובה הישנה ממקומה, כפי שציינת.

 

רצוי להשאיר פוגות פתוחות לייבוש למשך זמן רב ככל שניתן תחת מגבלות מזג האויר.  אם הרובה פגומה ברוב השטח מוטב להסירה ולבצע רובה חדשה. בשאר המקרים אפשר להסתפק בתיקונים.

 

את הרובה אפשר להסיר בסכין יעודית או בדיסק חשמלי. יתרונו של הדיסק בכך שהוא מרחיב מעט את הפוגות ומנקה היטב את הדפנות. חסרונו: הוא עלול לפעמים לפצוע את האריחים.

 

(אין אגב קשר הכרחי בין הופעת השורשים לחדירת הרטיבות אלא במקרה שבו השורשים יצרו חורים ביריעות הביטומניות שמתחת לריצוף).

 

2.  "סופר 7" אינו מתאים מכיוון שאינו עמיד בקרינת UV. השתמש ב"סיקפלקס 11FC", ורצוי כולל פריימר יעודי מסוג "WASP" (סיקה/ גילאר).

 

3.  לא ניתן להשתמש בסילר.

אפשר להשתמש בחומרי ציפוי פוליאוריטניים שקופים כגון ה"היפרדסמו T" ה"סיקה לסטיק 490T", או "מריטנרנס MD".  למחירים מדוייקים עליך לפנות ליבואנים (גילאר 09-8994000 או פולידן 7689688/9 - 09 או אלרם 09-7662220) . באופן גס קח בחשבון עלות של כ 100 ש"ח למ"ר, אך העלות משתנה בהתאם לסוג החומר ולכושר הספיגה של המשטח.

 

בברכה,

גבי

 29/12/2014 21:13:14 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש אטימת גג מרוצף - רטיבות בגרם מדרגות ביציאה לגג  (יואב)

  פתח הודעה בחלון חדש רטיבות ליד פתח העליה אל גג מרוצף  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs