איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

Thermacell  (גבי)

שלום יוסי,

 

אין באתר של thermacell כל התייחסות לקומות מרתף.  כפי שציינתי בתקשורת הקודמת, עדיף לבנות את המרתף מיציקת בטון, כמקובל. בניה עם בלוקים מקלקר יכולה לגרום לכשלים רבים באיטום משום שלא מדובר על יציקה רציפה אלא על חיבור בין מספר גדול של אלמנטים, ועם הרבה הפסקות יציקה ולפיכך קיים חשש מסדיקה.

 

בנוסף- אם מבצעים את האיטום ישירות על גבי הקלקר (או על גבי החלקת בטון על גבי הקלקר) איכותו של האיטום פוחתת בהרבה. במקרה של כשל באיטום יחדרו מים אל מאחורי הלוחות ויטיילו בינהם למקומות נוספים.  מכיוון שגם הקירות הפנימיים יהיו עם ציפוי קלקר- גם לא ניתן יהיה לבצע אטימה מבפנים.     

 

באופן תאורטי- אם היה מדובר על יציקה רציפה אחת הרי שהיה אפשר לקלף את הקלקר לאחר היציקה ולבצע איטום כמקובל. אך על פי שיטת הבניה המתוארת הדבר לא ניתן.

 

לדעתי אין טעם לקחת סיכונים מיותרים וכדאי את קומת המרתף לבצע בשיטה המקובלת.    מבחינה חוקית עליך להיוועץ בנושא גם עם אדריכל , לענין  דרישות החוק במרתף / מקלט.  

 

נשמח לעזור הלאה .

 

שבת שלום,

 

גבי

 25/08/2007 01:41:06 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש גבי תודה רצ”ב האתר הנכון  (יוסי)

  פתח הודעה בחלון חדש Thermacell  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs