איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום גג מעל זיפות ישן, רטיבות מעל פנלים  (גבי)

שלום אבישי,

שלומי טוב וגם תודה על המחמאה לאתר.

בנוגע לאיטום הגג-

כאשר הזפת ישנה מאוד היא "יבשה" ו"נוקשה" ואפשר לאטום בה סדקים גם בחומרים אחרים שאינם מהמשפחה הביטומנית.

לדוגמא:

כאשר מבצעים איטום גג בחומרים פוליאוריטניים משחתיים מעל זפת ישנה אפשר למרוח את חומר היסוד על כל הגג ואחר כך לכסות סדקים ופגמים בזפת במסטיק בפוליאוריטני (שמסופק בשפופרת) ו/או באמצעות הטבעה של רשת אינטרגלס (או אריג דומה) בין השכבות של חומר האיטום הראשי, במעברים מעל סדקים.

כאשר אוטמים גג בחומר אקרילי או "פולימרי" (כגון "פוליגג", "אקרילפז", "מולטיגום" וכיוצ"ב). משתמשים גם כן ברצועות של רשת אינטרגלס במעברים מעל סדקים.

בנוסף אפשר גם להמיס את הזפת במקומות הסדוקים באמצעות מבער גז.

שקעים עמוקים במיוחד יש לאטום בחומרים צימנטיים שמועשרים בדבק ולא במסטיקים או בחומרי איטום שמיועדים לשימוש בשכבות דקות..

בענין הרטיבות שמעל הפנלים-

באופן כללי יש תחילה פשוט להפעיל את השכל הישר. כלומר: אם סימני הרטיבות הבולטים מופיעים ליד המקלחת רוב הסיכויים ששם הבעיה. ואם הם מופיעים ליד המרפסת- או ליד קירות המעטפת - כנראה ששם ימצא המקור לצרות.  נסה לכל הפחות לזכור היכן נראו סימני הרטיבות הראשונים. (בקירות פנימיים, חיצוניים, ליד מרפסת, ליד המקלחת ?..)

לשאלתך:  מד לחות אינו נחשב לכלי אמין במיוחד ויכולות להיות עמו סטיות שנובעות מצפיפות החומר הנבדק וכיוצ"ב. מבחינת מדידת הלחות רק בדיקה שלוקחת דגימה  מהחול (או מהשומשום) שמתחת לריצוף- נחשבת לבדיקה אמינה באמת.

גם מצלמה תרמית מוגבלת ביכולתה לאתר מקורות של רטיבות. המצלמה לכל היותר תצביע על מקומות שבהם הרטיבות רבה יותר ועל ידי כך אפשר יהיה לשער שמקור הרטיבות הנו באותו האזור. אך קביעה זו אינה אבסולוטית מכיוון שהמצלמה פשוט מראה היכן ישנה רטיבות (או הפרשי טמפרטורות) ואין ביכולתה לאמר מאיפה הרטיבות הגיעה.  אפר בהחלט להשתמש בה אך יש לדעת את מגבלותיה ולהבין את שיטת פעולתה.

אם תפרט יותר נתונים נשמח לעזור הלאה.

בברכה,
גבי
 12/05/2016 20:25:14 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש זפת ישנה ובנוסף רטיבות מעל הפנאלים בדירת קרקע  (אבישי)

  פתח הודעה בחלון חדש איטום גג מעל זיפות ישן, רטיבות מעל פנלים  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs