איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום תפר בין אדנית לקיר בית  (גבי)

שלום יניב,

כפי שציינת בדבריך, הסדק שנראה בתמונה ימשיך בוודאות להיות בתזוזה בהמשך השנים. לפיכך יש לאטום אותו בחומר גמיש, דהיינו במסטיק פוליאוריטני.

ראה תרשים של תפר התפשטות המראה כיצד יש אוטמים תפרים.  הסבר נוסף נמצא במאמר על איטום תפרי התפשטות במסטיקים פוליאוריטניים.  חומר מתאים לדוגמא, הנו ה"סיקה הייפלקס 250". 

יש לפתוח את הסדק באמצעות דיסק חשמלי בצורה ישרה ככל האפשר ואח"כ לאטום אותו בעומק עם המסטיק כמתואר במאמר ובתרשים שלעיל. 

מכיוון שהסדק אינו לגמרי ישר יתכן שתצטרך לכסות את האיטום לאחר מכן עם רצועת פח או פס נחושת דקורטיבי שיכסה על האיטום והסדק. קיים סיכוי שלא תצטרך לבצע זאת אם תבצע חיתוך נאה לעין.    (המסטיק קיים אגב גם בצבע קרם / בז` שמתאים לגוון של השפריץ).

קיימת אפשרות נוספת והיא להסיר את השפריץ והטיח מצידי הסדק למרחק של כ 10 ס"מ מכל צד ולאחר האיטום עם המסטיק "לשתול"  בשכבת הטיח החדשה פח יעודי לתפרי התפשטות. אך תיקון שכזה יבליט את התיקון ואם אין בכוונתך לתקן ולחדש את כל מראהו של הקיר על מנת להסתיר את התיקון- עדיף להמנע ממנו.

אם משהו לא ברור נשמח לעזור הלאה.

בברכה,
גבי
 12/09/2017 14:17:49 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש תיקון סדק בתפר בין הבית לאדנית בנויה  (יניב)

  פתח הודעה בחלון חדש איטום תפר בין אדנית לקיר בית  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs