איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

מניעת התחממות גג עם יריעות ביטומניות  (גבי)

שלום יפעת,

ראשית אנא ראי את המאמר על סיוד או הלבנת גגות.

בעקרון ניתן ובהחלט מומלץ להלבין יריעות ביטומניות על מנת למנוע את התחממות הגג. הפתרון הפשוט ביותר הנו לצבוע את היריעות עם צבע אקרילי ("סופרקריל" למשל) ורצוי בתוספת דבק, כמתואר במאמר.   מבצעים שכבת יסוד מדוללת בהרבה מים ולאחריה 2-3 שכבות נוספות עד שהגג מקבל גוון לבן וממש בוהק.  יש לשוב על פעולה זו מדי מספר שנים כאשר הצבע מאבד את הגוון שלו.

פתרון נוסף אך יקר יותר הנו לצפות את כל הגג בחומר איטום לבן. מבצעים שכבת יסוד ולאחריה שכבה או שתי שכבות (בהתאם למטרת הפעולה; הלבנה או הלבנה + איטום).

מבחינת כושר הבידוד של חומרים נגד קרני השמש: לאחרונה חדרו לשוק חומרי ציפוי ואיטום על בסיס סיליקון אשר כושר החזר קרינת השמש שלהם הוא הטוב ביותר ואשר ניתן לנקות אותם בקלות ולקבל מחדש גג לבן ובוהק. אלו הם "לסטופלקס" (דבטק) או "גאקופלקס" (סאן דק).

ראי גם מאמר על בידוד גגות בשיטת גג הפוך, שבו מבודדים את כל הגג עם לוחות בידוד ומעליהם שכבת חצץ. זהו הפתרון הטוב (והיקר) ביותר.

נשמח לעזור הלאה בכל שאלה.

חג שמח / שנה טובה,
גבי
 23/09/2017 11:10:55 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש יריעות לוכדות חום במה ניתן לצפות כדי להוריד את החום?  (יפעת)

  פתח הודעה בחלון חדש מניעת התחממות גג עם יריעות ביטומניות  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs