איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

מרפסת  (גבי)

שלום גלעד,

 

יהיה עליך להסיר את הריצוף הקיים כך שמפלס הדק יהיה שווה למפלס הריצוף בבית.

 

ההמלצה הקבועה היא לאטום עם יריעות ביטומניות אך מכיוון שמדובר על מרפסת קטנה ניתן לבצע את האיטום גם עם חומרים אחרים, במריחה, מה שיקל מאוד על העבודה.  אפשר לאטום עם חומרים ביטומנים משחתיים (כגון מסטיגום) או צימנטים משחתיים (כגון סיקה טופ 107).

 

תחילה יש לבצע הכנות של השטח: 

 

לפתוח פתח למרזב ולהתקין מרזב, לצקת שיפועים לכיוון המרזב, לצקת חגורת בטון קטנה ליד הפתח של המרפסת ורולקות (העגלות בטון) סביב הקף הקירות.

 

במסגרת ההכנות כדאי לבצע הכנה לבסיס של הדק באמצעות קוביות בטון במקומות הנחוצים ועד לגובה הנחוץ במדוייק , לפי התכנית של הדק.

 

לאחר מכן יש לבצע את האיטום עם אחד מהחומרים האלו כאשר תמיד כדאי ליישם רשת אינטרגלס בין השכבות של חומר האיטום (ביטומני או צימנטי). האיטום צריך לטפס בקירות עד מעל למפלס העליון של הדק ולשם כך יהיה צורך בהסרת שכבת הטיח בקירות במקומות הללו. כמו כן יש לטפס עם האיטום גם על גבי אותן קוביות בטון ולוודא שבמקומות החיבור של הדק אל הקוביות ואל הקירות (היכן שיהיו ברגים) תתבצע אטימה עם מסטיק (ביטומני- במקרה של אטימה בחומר ביטומני) או פוליאוריטני (סיקפלקס, במקרה של שימוש בחומר אטימה צימנטי).

 

ראה מאמרים ומפרטים שונים על איטום מרפסות במדור מפרטי איטום ושיקום.

 

נשמח לעזור בכל שאלה שתהיה ושיהיה בהצלחה,

 

גבי

 24/10/2007 20:32:57 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איטום מרפסת שמש  (גלעד)

  פתח הודעה בחלון חדש מרפסת  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש המשך שאלה למרפסת  (גלעד)

      פתח הודעה בחלון חדש הכנות לדק  (גבי) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs