איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום קיר אבן - בנין מגורים  (גבי)

שלום איתן,

ראשית יש להעיר כי תוכל לתבוע את חברת הבניה בגין הליקויים.  

המצב נגרם כתוצאה מאיטום לקוי מתחת לשכבת האבן, כך שהטיפול האידאלי כרוך כמובן בהסרת שכבת החיפוי באזור החדירה של הרטיבות ותיקון האיטום שבקיר.

מכיוון שפתרון מסוג זה כרוך בעלות גבוהה ובלגן לא קטן הוא אינו "אהוד" על חברות בניה ובעלי בתים ובמקומו מבוצעים פתרונות חלופיים כגון:

1.  איטום כל המישקים בקיר החיצוני וכולל סדקים בחיפוי עצמו, והספגת האבן בחומר איטום שקוף ("סילר") כמתואר במאמר על איטום קירות חיצוניים ב"סילוקסן".

2.  במקום ה"סילוקסן" אפשר להשתמש בחומר ציפוי פוליאוריטני שקוף אשר יוצר ממברנה שקופה ובעלת כושר גמישות מסויים לגישור על פני תזוזות / סדקים. אך קח בחשבון שהחומר עלול ליצור הבדל בגוון של הקיר ולהפוך אותו לכהה / מבריק יותר.

בשני המקרים אין לבצע זאת מעל גבי קיר רטוב או כאשר ישנה רטיבות כלואה מאחורי האבן, כך שלא מומלץ, במזג האויר הנוכחי, לבצע זאת היום / מחר.

3. בנוסף ו/או במקביל לנ"ל, אפשר גם לאטום את הקיר מצידו הפנימי ב"איטום שלילי" הכולל איטום בהזרקה של חומר פוליאוריטני או אפוקסי - לסדקים ביציקה (בחיבורי קיר תקרה ובכלל) ולכיסי חצץ, ולהשלים אח"כ את האיטום הפנימי בחומרים צימנטיים הידראוליים.  לסיום- לבצע את שכבות הגמר (טיח / צבע). עבודה זו מחייבת נסיון מקצועי ולא תוכל לבצעה בעצמך.

נשמח לעזור הלאה בכל שאלה.

בברכה,
גבי
 20/01/2018 11:05:10 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איטום קיר אבן ירושלמית  (איתן)

  פתח הודעה בחלון חדש איטום קיר אבן - בנין מגורים  (גבי)       << את/ה כאן

      פתח הודעה בחלון חדש רטיבות מהקרי החיצוני בהמשך לגבי,  (גיורא)

        פתח הודעה בחלון חדש בהמשך לגבי וגיורא - הבעייה רק אצלך? מה בקומות התחתונות?  (חגי שושני) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs