איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

תיקון שקע בגג באזור המרזב  (גבי)

שלום דני,

שקע בן מספר סנטימטרים לא ניתן לתיקון באמצעות חומר איטום נוזלי. 

אם ברצונך לאלתר תיקון זמני באופן עצמי תוכל למלא את השקע בתערובת צמנטית שמועשרת בדבק לטקס SBR. תחילה מורחים שכבת יסוד צמנטית (מלט נקי + מים ודבק בשעור 50 אחוזים). מייד לאחר מכן מיישמים את תערובת הבטון הדרושה (מלט וחול ביחס 2:1 או 2.5 ל 1 כולל דבק בשעור 30 אחוזים).

לאחר שהתיקון מתייבש אוטמים את כל השטח עם חומר ביטומני משחתי ומעל גבי שכבת יסוד (פריימר ביטומני). מספר ימים לאחר מכן מומלץ להלבין את החומר עם צבע אקרילי, כהגנה מקרינת השמש.

תיקון מקצועי ממש מתבצע ע"י קבלן איטום וכולל הלחמת יריעות חדשות בקטע המטופל. שים לב ששקעים מסוג זה מציבים בד"כ קושי.  יש תמיד לקחת בחשבון שהמילוי הצמנטי אמור להיות מעט נמוך יותר ממפלס הגג כך שלאחר הלחמת היריעות (או מריחת חומר האיטום) לא תיווצר מדרגה בה השטח יהיה לפתע קצת יותר גבוה מממפלס הגג.

אם מדובר על שקע קטן ביותר (מספר מילימטרים עובי) אפשר לאטום אותו עם חומר איטום פוליאוריטני כגון "היפרדסמו LV" או "מריסיל 250", מעל גבי שכבת יסוד יעודית. 

תיקון שכזה עדיף על פני תיקון יסודי יותר כשאר הוא מתבצע ע"י חסרי נסיון, מכיוון שלעיתים הנזק עשוי להיות רב יותר מהתועלת.   כך שמומלץ לבדוק את עומק השקע ואם הוא אינו גדול מדי השתמש בשיטה זו לפחות לצורך איטום האזור בו המים ניקווים.

בברכה,
גבי
 04/02/2018 08:47:36 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש שקע בגג עם יריעות  (דני)

  פתח הודעה בחלון חדש תיקון שקע בגג באזור המרזב  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs