איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

הכנות לדק  (גבי)

שלום גלעד,

 

התושבות של הדק אינן אמורות להיות מונחות על הקרקעית (על שכבת האיטום) אלא על גבי הגבות בטון. אלו הן אותן קוביות בטון שהזכרתי בתקשורת הקודמת.  יש לתכנן את מיקומן בהתאם לתכנון הדק, כך שתהיה לפחות תמיכה אחת במרכז השטח + תמיכות נוספות בצדדים.  תוכל להיוועץ עם אנשי המכירה של חומרי הדק באשר למספר נקודות העיגון הנחוצות, אך בשטח של המרפסת שלך כנראה שמספיקה נקודת עיגון אחת בלבד במרכז, והשאר בצדדים.

 

עצתי - כנס למרכז מכירת חומרים לדק ובקש מהם מפרט והמלצות. שאל אותם כמה נקודות עיגון (קוביות בטון) תהייה צריך לבצע עבור גודל הדק הזה, ותכנן בהתאם.

 

בצורת עבודה שכזו הדק יהיה מוגבה מהקרקעית והמים יוכלו לזרום אל המרזב.

 

בענין שיפועים :

 

יש לנקות את השטח היטב ולהרטיב אותו. לאחר מכן מכינים תערובת של מלט ביחס של 1:4 או 1:5 (בהתאם לעובי הדרוש) ויוצקים אותה על השטח. יש להכין תערובת סמיכה ונוחה לעבודה. את השיפוע תוכל לבצע עם קרש ארוך או סרגל אלומניום ואת ההחלקה - עם מל`ג גדול.    לחילופין אפשר לצקת תערובת "לחה" ולאחר הפילוס שלה להתיז עליה מים בעדינות ("התזת ערפל") ולהמתין מספר ימים לייבוש.

 

לאחר התקשות הבטון יש לצקת העגלות בטון (רולקות) בנקודות המפגש של הרצפה עם הקירות.   לאחר מכן - שלב האיטום עצמו (שנוכל לפרט גם עליו בהמשך).

 

חזור אלינו עם שאלות נוספות ונשמח לעזור.

 

בהצלחה,

 

גבי

 27/10/2007 21:57:07 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איטום מרפסת שמש  (גלעד)

  פתח הודעה בחלון חדש מרפסת  (גבי)

    פתח הודעה בחלון חדש המשך שאלה למרפסת  (גלעד)

      פתח הודעה בחלון חדש הכנות לדק  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs