איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

ליקויי איטום בבית חדש  (גבי)

שלום פליקס,

מספר תשובות..

1.  הרובה אינה אמורה להחליף את שכבת האיטום שנמצאת מתחת לריצוף. מסתבר מתאורך שישנו כשל מהותי באיטום המרפסת ויש (לכל הפחות) להרים את שורות האריחים הצמודות לויטרינה ולקיר הנושק למרפסת ולתקן שם את האיטום, כפי שהציע הקבלן. סביר להניח שיתגלה שאין איטום תקין מתחת לויטרינה, כפי שאמור היה להיות. (ראה תרשים במפרט של איטום מרפסות או גגות מרוצפים עם יריעות ביטומניות).  אין צורך להמתין לייבוש ויש לבצע את התיקון ללא דיחוי, בימי השמש הקרובים.

2.  ביריעות של הגג יכולות להיות נפיחויות קטנות של אויר, אשר אינן משמעותיות. אך אם מדובר על נפיחות גדולה , או על נפיחות שיש בתוכה ממש בועת מים (ולא בועת אויר) חובה להסיר את היריעות באזור זה ולתקנן. ראה סדרת תמונות המתארות את אופן התיקון במאמר על תיקון גגות.

3.  חסרים פרטים בשאלתך לגבי עומק השלולית שמתחת לדודים. אם מדובר על שקע בן מספר מילימטרים בודדים יתכן שהלחמת יריעה נוספת תפתור את הבעיה. אך אם מדובר על שקע עמוק מדי, רצוי להסיר את היריעה, לבצע תיקון בחומר צימנטי שמועשר בדבק ואחר כך להלחים מחדש פיסה של יריעה מעל כל האזור המתוקן.  (לאופן התיקון הצמנטי ראה מאמר על עבודה נכונה עם חומרי מליטה).  תיקון באופן שכזה הנו מה שמומלץ לבצע, במיוחד בבית חדש, בו הנך אמור לקבל את הכל בצורה המושלמת ביותר.

4.  ראה תשובה מספר 3 לעיל. לא מומלץ להתפשר על פחות מכך.

5.  יש דברים בגו, אם כי התקן מחייב סרגלים. לכל הפחות  יש לדאוג להלחמה מושלמת של היריעות אל הקירות ולכיסוי הקצוות של היריעות עם מסטיק וכולל הגנה מקרינת השמש בצבע לבן או צבע כסף יעודי.  אפשר גם לטפס מעל קצות היריעות עם שכבת ההרבצה הצמנטית שבאה לפני שכבת הטיח. אך חסרים פרטים ורצוי שתצרף תמונה.

6.  ראה תשובה לעיל. חסרים נתונים לגבי גובה החומה. אם תצרף תמונה נוכל לראות טוב יותר את המצב הקיים.

7.  מפלס הריצוף החיצוני אמור להיות נמוך יותר מהפנימי כך שמים לעולם לא יוכלו לעבור מן החוץ פנימה.  במקרים חריגים אפשר גם להתקין "סף אקטיבי" בתחתית הדלת על מנת שהאזור יהיה אטום. אך לא הייתי מתפשר על כך בבית חדש במקום ליקויים אחרים שאולי קיימים בריצוף עצמו או בהתקנת הדלת במיקום לקוי. האם הריצוף החיצוני נמצא באותו הגובה ו/או משופע לכיוון הפנימי ?..(תמונה..).

נשמח לעזור הלאה בכל שאלה.

בהצלחה,
גבי
 18/02/2018 22:56:04 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש ליקויי איטום ויריעות  (פליקס ברודסקי)

  פתח הודעה בחלון חדש ליקויי איטום בבית חדש  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs