איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

הדבקת פסיפס  (גבי)

שלום תמר,

 

מדובר בעבודה מקצועית שדורשת מיומות ונסיון. כך שההמלצה היא לתת אותה לאיש מקצוע שמנוסה בעבודות פסיפס.

 

לשאלתך, צורת העבודה היא כלהלן:

 

1.  באמצעות דיסק חשמלי חותכים מסביב לקטע שאותו רוצים להסיר. עובדים  עם דיסק חשמלי שעליו מרכב דיסק יהלום. רצוי להשתמש בדיסק יהלום קטן ודק כמה שיותר. בכל מקרה אסור לפגוע בקרמיקה שליד הפסיפס ועל החיתוך להיות מדוייק מאוד ומספיק עמוק (לפחות 7 מילימטרים).

 

2. מסתתים עם פטיש ואיזמל ומורידים את כל הפסיפס. לאחר מכן מסתתים בעדינות ומסירים את כל שיירי הרובה מסביב לתיקון (בשפתי הקרמיקה).

 

3. מיישרים / מטייחים את השטח כהכנה לפסיפס. עבודה זו צריכה להתבצע בדיוק של מאה אחוז אחרת הדבקת הפסיפס לא תיצלח.  אם העובי הנחוץ הוא מאוד דק אז אפשר להשתמש גם בדבק של הפסיפס כחומר מיישר. לחילופין יש להשתמש בתערובת של מלט וחול 2:1 ודבק לטקס בתוך התערובת, או בטיח מוכן.   

 

את היישור עצמו מבצעים עם כלי יעודי: לוקחים קרש ברוחב של כ 70 סנטימטר ומרכיבים / מדביקים עליו פס עץ נוסף (דיקט) באורך של כ 37 ס"מ. מדביקים את אותו פס מדיקט על גבי הקרש כך שיבלוט מעבר לקרש בדיוק בעובי הנחוץ (עובי הפסיפס ועוד מילימטר וחצי עובי הדבק).   הכלי משמש ליישור והחלקת השטח במיפלס הרצוי. כך שלאחר הכנסת החומר המיישר עוברים עליו עם אותו כלי כאשר החלק הבולט נמצא בתוך אותה מגרעת שבתוכה יודבק הפסיפס.

 

4.  לאחר הייבוש מדביקים את לוחות הפסיפס ואחר כך מבצעים רובה.

 

כפי שאת יכולה לראות- מדובר בעבודה שדורשת ממש נסיון.

 

ממש לא מומלץ לבצע לבד אם אין לך נסיון בעבודות דומות. פסיפס זו מלאכה לאנשי פסיפס בלבד. גם שיפוצניקים מנוסים יתקלו בקשיים, אם אין להם נסיון עם פסיפס.

 

בהצלחה,

 

גבי  

 07/11/2007 20:26:23 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש פסיפס בחדר רחצה  (תמר אדלר)

  פתח הודעה בחלון חדש הדבקת פסיפס  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs