איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

תיקון יריעות ביטומניות  (גבי)

שלום אייל,

 

האם אתה שואל על מנת לתקן את הגג בעצמך או על מנת לבדוק את הקבלן ?

 

בתיקון מקצועי (על ידי קבלן יריעות) מלחימים את היריעה בחזרה אל התשתית בכל אותם המקומות בהן היא התנתקה (מהקירות או בחפיפות בין היריעות). אם ישנן נפיחויות (בועות אויר) אז פותחים אותן עם סכין חיתוך בצורת X ומרתכים לתשתית את היריעה ולאחר מכן מלחימים  על התיקון הנ"ל טלאי נוסף של יריעה ביטומנית.

 

בכל המקומות יש להקפיד על כך שישנה זפת או פריימר ביטומני על גבי התשתית, אחרת היריעה לא תוכל להאחז כראוי.

 

זהו אופן התיקון המקצועי והטוב ביותר לאורך זמן. 

 

שיטות אחרות שאינן כוללות את ריתוך היריעה למקומה מחזיקות מעמד פחות טוב- אם היריעה מנותקת מהתשתית. בשיטות אלו נעשה שימוש בחומרים משחתיים, עם או בלי רשת אינטרגלס בין השכבות, על מנת לכסות פתחים ביריעות או רווחים בינן לבין הקירות.  ישנם חומרים ביטומנים משחתיים (מיושמים עם שפכטל או מברשת בעלת שער קשה) המיועדים לכך.

 

לדוגמא : מסטיק MB או MC (של ביטום) או מסטיק  פלקספז H או פזקרול (פזקר).קיימים סוגים שונים של חומרים משחתיים על בסיס ביטומני וכמעט כולם טובים למטרה זו. אלא שיש צורך להגן על כולם מהשמש באמצעות צבע לבן לגגות (אקרילי) או צבע כסף שמיועד לכך.

 

לתיקון זמני אפשר להשתמש גם עם חומרים אקרילים משחתיים כגון פוליגג, אך לא מומלץ.  אם אתה רוצה לבצע זאת בכל זאת, בצע שכבה ראשונה מאוד דלילה שתשמש כשכבת יסוד, ואחר כך שכבה נוספת של החומר, ללא דילול.  שיטה זו מאוד קלה לבצוע אך מדובר על אילתור זמני שלא מחזיק מעמד להרבה זמן.  החומרים האקרילים דורשים זמן ייבוש ארוך יותר ואין להשתמש בהם כאשר צפוי גשם בשלושת הימים הבאים.

 

בהצלחה ונשמח להסביר הלאה,

 

גבי

 27/11/2007 19:39:41 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש תיקון דליפה מגג  (אייל)

  פתח הודעה בחלון חדש תיקון יריעות ביטומניות  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש ממש תודה!  (אייל) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs