איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

זפת, יריעות, לבני זכוכית  (גבי)

שלום אלון,

 

כאשר עושים זיפות על גבי משטח צימנטי (בטון או בטקל) יש תמיד צורך בשכבת יסוד (פריימר). אך מתחת ליריעות הקיימות ממילא ישנו כבר פריימר כך שיהיה אפשר לבצע שכבת זפת ללא פריימר (יתכן שיהיה צורך לבצע תיקונים מקומיים).

 

אפשר לבצע זיפות גם על גבי בטקל, במיוחד עם כבר יש עליו פריימר. הזפת במקרה זה משמשת רק כשכבה נוספת או כ"פריימר" ליריעות.  בגגות חדשים אכן לא נהוג לבצע זיפות בלבד על הבטקל, אלא יריעות.

 

לענין עובי היריעות : אפשר בהחלט להשתמש גם ביריעות בעובי 4 מ"מ. 5 מ"מ פשוט עדיף והעבודה יוצאת יותר טוב (יש יותר "מיץ" שיוצא מהיריעה וההלחמה יוצאת באיכות טובה יותר ).

 

נשמים נהוג להתקין כל 50 מטר. אין חשש לחדירת מי גשם דרך הנשם משום שקצהו לא מאפשר זאת (לנשם יש "כובע" שמגן עליו). אין דרך לדעת בוודאות כמה רטיבות קיימת מתחת לאיטום הנוכחי.   להערכתי אפשר לוותר על הנשמים.  אך אם יש סימני רטיבות קשים בתקרה מומלץ  להסיר תחילה את היריעות ולהניח לשטח להתייבש תחת השמש למספר ימים.

 

לעיתים, כאשר מסירים יריעות ישנות, מתנתקים חלקים מהבטקל- כפי שציינת. במקרה כזה פשוט מתקנים עם בטון ומורחים פריימר על התיקון לאחר הייבוש.

 

הזיפות אכן יכול לעצור את האדים במידה מסויימת, אך אין וודאות לכך. שוב : ברוב המקרים פשוט אין צורך בנשמים.  אם קיימת רטיבות קשה מאוד ניתן גם ליישם יריעות מאזנות אדים (לפני הזיפות) אך ברוב במקרים הענין הזה פשוט מיותר.

 

לענין לבני הזכוכית:    צריך לראות בשטח כיצד הן בנויות (צמודות זו לזו או עם בטון בינהן).  פשוט מתקינים חדשות במקום הישנות השבורות. אם יש מירווח לבטון בין הקוביות אז כדאי להשתמש בבטון שאינו מתכווץ עם הייבוש, כגון חומר צימנטי מסוג סיקה-רפ. אחרת, אפשר גם לאטום מסביב עם חומר גמיש כגון סיקפלקס.  לא ברור כיצד בנוי אותו קיר / תקרה כעת.

 

אם צריך נוכל להבהיר הלאה.

 

שב"ש,

 

גבי

 14/12/2007 13:26:46 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש יריעות ביטומניות:בית בבנייה  (עדי)

  פתח הודעה בחלון חדש הלחמת יריעות ביטומניות  (גבי)

    פתח הודעה בחלון חדש החלפת יריעות  (אלון)

      פתח הודעה בחלון חדש ראה תשובה בקישור זה: http://www.itumen.co.il/site/forum_showMsg.asp?ID=3938&tid=3629  (גבי)

        פתח הודעה בחלון חדש זפת על בטקל?  (אלון)

          פתח הודעה בחלון חדש זפת, יריעות, לבני זכוכית  (גבי)       << את/ה כאן

            פתח הודעה בחלון חדש הבהרה לגבי איטום היריעות  (אלון)

              פתח הודעה בחלון חדש שכבה שניה של יריעות  (גבי)

                פתח הודעה בחלון חדש תודה  (אלון)

            פתח הודעה בחלון חדש לבני זכוכית  (אלון)

              פתח הודעה בחלון חדש פרוק לבני זכוכית,  (גבי)

              פתח הודעה בחלון חדש החלפת לבני זכוכית  (שמעוני יהודה) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs