איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

אטימת גג לפני הנחת דק  (גבי)

שלום אילת,

 

לפני הנחת הדק יש תחילה צורך בתכנון מתאים ויש לכך קשר הדוק אל שכבת האיטום שמתחת לדק :

 

מכיוון שהדק יצטרך תמיכות (רגליים) בנקודות שונות על הגג וסביבו, רצוי לבצע את התמיכות האלו באמצעות יציקה של קוביות בטון. יציקת הקוביות מתבצעת ישירות אל הבטון של הגג , כך שיהיה צורך בחיתוך היריעות באותם המקומות.

 

באופן כללי, לאחר יציקת הקוביות יש לטפס עם היריעות על גבי הדפנות של הקוביות ואת החלק העליון של הקוביה יש לצפות גם כן עם חומר אטימה אחר (רצוי צימנטי).

 

גם בצידי הגג יש לתת את הדעת לאופן החיבור של הדק אל הקירות ולטפל ביריעות במקומות האלו- במידה ויבוצעו שם קידוחים או עיגונים שונים. דבר נוסף שיש להקפיד עליו הוא צורת ההנחה של הקורות : עליהן להיות מוצבות עם כיוון השיפוע של הגג, כדי שלא יעצרו את זרימת המים.

 

עצתי : פני תחילה למתקין הדק ובררי אתו את אופן ההתקנה. לאחר מכן יהיה ניתן להמליץ על דרך האטימה של הגג, במקומות שיפגעו כתוצאה מההתקנה.

 

לשאלתך, עלות בצוע של יריעות ביטומניות בשטח שציינת יכול לעלות כ 70 ש"ח למ"ר, בהערכה גסה.  אין צורך בבצוע הלבנה ומומלץ להשאר עם יריעות ביטומניות ולא לעבור לחומרי אטימה אחרים, עמידים פחות.

 

בהצלחה,

 

גבי

 28/02/2008 00:48:08 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש תחזוקה של יריעות ביטומניות  (אילת)

  פתח הודעה בחלון חדש אטימת גג לפני הנחת דק  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש תחזוקה  (אילת)

      פתח הודעה בחלון חדש אחזקת גג  (גבי)

        פתח הודעה בחלון חדש תודה רבה על העצות  (אילת) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs