איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

גג מרוצף או דק  (גבי)

שלום נחום,

 

1.   אין יתרונות לדק על פני משטח מרוצף - למעט מה שהזכרת : קל לפרק אותו במקרה של בעיה באיטום. יחד עם זאת - אם יבוצע איטום טוב לא אמורות להיות בעיות כלל. אם הינך מעדיף את הדק מהבחינה האסטתית- אז אין עם זה כל בעיה.

 

2.  על מנת להגן על היריעות מפגיעה מכנית מהדק רצוי להפריד אותו לגמרי מהאיטום ולהעמיד אותו על גבי קוביות בטון, במקומות מתוכננים מראש. הנחת הדק ישירות על היריעות אכן יכולה לגרום נזק לאיטום. בנוסף- תהיה גם בעיה בניקוז של המים לכיוון המרזבים.

 

לפיכך- הטוב ביותר הוא לצקת קוביות בטון במקומות המתאימים על פי קביעתו של מתקין הדק. יש לחבר קוביות אלו אל הבטון (מתחת ליריעות הקיימות). את האיטום החדש (עם יריעות) יש לבצע באופן שבו היריעות יולחמו גם בדפנות של אותן הקוביות. את הצלע העליונה (האפקית) של כל קוביה יש לאטום עם חומר צימנטי. כמו כן יש לאטום את כל החיבורים של הברגים אל הבטון - עם חומר גמיש מסוג סיקפלקס 11FC.  יש לתאם את כל הנ"ל עם מתקין הדק.

 

3.  עלות העבודות של הפרוק והאיטום תלויות בעיקר בקושי בגישה לצורך פינוי והעלאת חומרים. (מהבחינה הזו יש יתרון כספי מסויים בהתקנת הדק, משום שלא יהיה צורך להעלות חול וריצוף לגג).    לא ניתן לתת הערכה ללא נתונים נוספים : באיזו קומה מדובר, יש / אין מעלית, מרחק מהכביש וכדומה.   האיטום עצמו יכול לעלות כ 70 ש"ח למ"ר לשכבה אחת של יריעות ועל כך יש להוסיף עבודות הכנה (יציקת רולקות, קוביות וכדומה) בשעור של כ 3000 ש"ח.   מדובר בהערכה גסה בלבד, לשכבה בודדת של יריעות.

 

4.  באזור ירושליים נסה לפנות אל חברת האחים אילוז. לא אוכל להמליץ מנסיון אישי אך מדובר על חברה ותיקה עם המלצות.

 

בהצלחה ושבוע טוב,

 

גבי

 02/03/2008 08:18:50 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש דק במקום ריצוף - על יריעות - מה עדיף ?  (נחום)

  פתח הודעה בחלון חדש גג מרוצף או דק  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש תודה  (נחום) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs