איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

תחזוקת גג  (גבי)

שלום רונן,

 

את ההלחמות יש לבדוק בתפרים בין היריעות  עצמן ובין היריעות למעקות מסביב, בקצה העליון שלהן.  היריעה אמורה להיות צמודה היטב לתשתית / ליריעה הסמוכה. בדרך כלל בודקים זאת בראיה כאשר אם ישנו מעט "מיץ" שבולט החוצה מתחת ליריעה- מצבה כנראה טוב. אם אינך רואה את אותו ביצבוץ של "מיץ" (זפת), ואינך בטוח שהיריעה מוצמדת למקומה- פשוט נסה להרים אותה עם האצבעות.   ישנם גם מקומות גבוליים, שבהם היריעה מוצמדת היטב אל התשתית אך רק 2-3 המילימטרים החיצוניים הנם מעט משוחררים. במקרה שכזה היריעה במצב תקין אך רצוי לכסות את אותו קצה עם חומר אטימה ביטומני משחתי.   יש לשים לב במיוחד ליריעות מסביב לגג משום שבאזור זה כיוון הזרימה של המים על גבי המעקה יכול להחדיר אותם אל מתחת ליריעה- אם זו איננה מוצמדת לגמרי אל הקיר.

 

תיקונים קטנים ניתן לעשות עם חומר ביטומני משחתי,כגון מסטיגום, בעזרת שפכטל פשוט. לחילופין- אפשר לבצע זאת גם עם חומרי הלבנה כגון פוליגג.

 

מהתאור שלך אני יכול להניח שהחומר הלבן שבוצע אצלך הוא כנראה חומר אקרילי לבן כגון פוליגג  או  אקרילפז. תוכל להשתמש בחומר זה שנית על מנת להלבין את החפיפות ולתקן מקומות שדורשים מילוי קל. (אם תגלה מקומות שבהם היריעה תלושה לגמרי ממקומה יהיה עליך להלחים אותה בחזרה באמצעות חימום עם מבער גז, או לקרוא לאיש מקצוע.

 

תחילה יש לנקות את הגג והחפיפות מחלקי "צבע" ישנים ורופפים. אך אם החומר הישן יושב חזק במקומו- עזוב אותו כפי שהוא ואל תנסה לתלוש אותו בכוח.

 

הדרך העדיפה לביצוע היא לבצע שכבה אחת דלילה של החומר  האקרילי (50 אחוז מים) ואחר כך שכבה נוספת. לעיתים מספיקה שכבה אחת בלבד. כל שצריך לעשות זה להלבין את אותם מקומות שחורים ואין צורך לתת לחומר עובי מיותר (שימנע מעבר קל של המיים לכיוון המרזב).

 

אופציה נוספת היא לצבוע את אותם המקומות עם צבע יעודי בגוון כסוף, כגון צבע מסוג "סילברפז". לא אכנס להסבר על החומר משום שכנראה קיים כבר חומר אקרילי על הגג שלך.

 

בהצלחה,

 

גבי

 07/09/2008 08:01:59 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש תפרים בהלחמת יריעות  (רונן)

  פתח הודעה בחלון חדש תחזוקת גג  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs