איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

תיקון מרזב / קולטן  (גבי)

שלום אבי,

 

ניתן לתקן בשתי דרכים.

 

הראשונה:

 

מכניסים צינור שרשורי מלמעלה, בתוך הצינור הקיים. על הצינור להיות ארוך מספיק כך שיעבור את אותה נקודה עם החור. יש לדאוג לאיטום תקין של הצינור השרשורי בחלקו העליון, כך שיתחבר על שכבת האיטום של הגג.

 

השניה:

 

חוצבים בעדינות מסביב לאותו חור ומסירים את כל הטיח והבטון עד שמגלים את הצינור הפגוע. מנקים את הצינור בקוטר של כ 5 ס"מ סביב אותו חור. לאחר מכן אוטמים את החור עם מסטיק פוליאוריטני כגון סיקפלקס 11FC, או "סופר 7". מורחים את החומר בצורה כזו שיעטוף את החור מסביב, לפחות 3-4 ס"מ מעבר לחור. יש להשתדל שהחומר עצמו לא ידחס אל תוך החור משום שאז הוא יצור מעין בליטה בתוך המרזב. כך שיש להדק את החומר היטב רק בצידי החור. לאחר הייבוש (כיומיים שלושה) מבטנים מחדש את השטח ומטייחים. כדאי לבטן עם חומר לשיקום בטונים שאינו מתכווץ, כגון סטרצ`וריית או סיקה-רפ.

 

אפשר גם לבצע את שתי הפעולות ביחד: גם צינור שרשורי וגם תיקון החור.

 

ההסבר הנ"ל מתאים למקרה שהמרזב עשוי מ PVC. במקרה שהמרזב עשוי מפוליקרבונט / גיבריט, לא ניתן להדביק אליו את המסטיק ויש לפנות לפתרונות אחרים (צינור שרשורי או אינסטלטור עם ציוד מתאים להלחמת הגיבריט).

 

במקרה הגרוע : מבטלים את המרזב הקיים ועושים מרזב חיצוני חדש, במקומו.

 

בברכה,

 

גבי

 13/11/2008 20:56:54 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש תיקון פגיעה בקולטן ניקוז  (אבי)

  פתח הודעה בחלון חדש תיקון מרזב / קולטן  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש תודה רבה  (אבי) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs