איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

קומת קרקע: איטום קורות יסוד, קיר חיצוני, חדרים רטובים  (גבי)

שלום אריק,

 

אכן חובה לאטום את החלקים של הקירות אשר יבואו במגע עם הקרקע. אין למרוח סיקה טופ ישירות על גבי הבלוקים אלא יש לבצע הכנה של השטח. מבצעים החלקה של השטח באמצעות מלט+חול + דבק לטקס (2 חול 1 מלט וכ 20 אחוז דבק בתערובת). מדובר על שכבה שנועדה להחליק את השטח ואשר תהווה תשתית למריחת חומר האיטום. כך שעובי השכבה משתנה בהתאם לתוואי הקיר ואיננו אמור להיות עבה (כחצי ס"מ מספיק).  

 

בנוסף, יש לאטום את החיבור שבין הקורה לשורת הבלוקים הראשונה משום שבאזור זה עלול להפתח סדק. לשם כך מטביעים רשת אינטרגלס מעל הסדק, בתוך אותה שכבת הרבצה צימנטית, או בין השכבות של חומר האיטום.

 

לאחר התקשות השכבה מבצעים אטימה עם הסיקה טופ, כאשר מומלץ להניח רשת אינטרגלס בין השכבות של חומר האיטום, מהסיבה שהוזכרה לעיל.

 

הלאה:  לאחר התקשות חומר האיטום מתיזים עליו שכבת יסוד ("שפריץ צימנטי") שנועדה לקשר בין חומר האיטום לטיח שיבוא מעליו. 1 מלט, 1 חול והרבה דבק בתערובת (מומלץ 50 אחוז).

 

לאחר מכן מתבצע שלב הטיח והציפוי העליון (השליכט). בטיח יש להוסיף מעט מאותו הדבק (לטקס).

 

חדרים רטובים:

 

חובה לאטום את כל שטח הרצפה ולטפס עם האיטום גם על גבי הקירות עד מעבר לגובה הריצוף ב כ 10 ס"מ נוספים.    חדרים רטובים יש לאטום תמיד, גם אם מדובר על קומת קרקע. אחרת- הרטיבות שתחדור אל מתחת לריצוף עלולה לחדור אל מתחת לריצוף של שאר חלקי הבית. למניעת תופעה זו חובה לבצע סף הפרדה (חגורת בטון) אטום מתחת לפתחים של החדרים הרטובים.

 

את קירות החדרים הרטובים יש לאטום גם כן: שכבת הרבצה צימנטית על כל שטח הקירות וחומר איטום צימנטי בקירות של המקלחון או של האמבטיה.

 

שיהיה בהצלחה עם הבניה,

 

גבי

 19/11/2008 19:35:11 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש מריחה של סיקה טופ 107 על קורת יסוד ובלוקים איטונג + איטום ריצפת קומת קרקע  (אריק)

  פתח הודעה בחלון חדש קומת קרקע: איטום קורות יסוד, קיר חיצוני, חדרים רטובים  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs