איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

שלום עופר,  (גבי)

למה התכוונת ב”שכבה עליונה” ?

יתכן כי התמונה לא ברורה לי מספיק:

כמובן שאין צורך לבצע ציפוי חיצוני אסטתי בקיר אשר יהיה מוסתר על ידי הקיר של השכן במידה והקיר של השכן עדיין איננו בנוי (..?).

בחלק העליון, זה שמעל לגובה הבית של השכן- יהיה עליך לבצע ציפוי חיצוני אסטתי (שליכט צבעוני או צבע או כל דבר אחר), שהרי לא תוכל להשאיר שם קיר חשוף הן מהבחינה האסטתית (חוקית) והן מבחינת האטימה הסופית של הקיר. הציפוי הסופי (צבע או שליכט צבעוני) חשוב גם לצורך איטום הקיר ואין להמנע ממנו.

במידה ואכן הקיר של השכן עדיין איננו בנוי אזי תוכל בהחלט לבצע שכבת איטום על ידי הרבצה צימנטית וללא ביצוע של טיח על גבי זה.

לענין השימוש בסיד: בדרך כלל משתמשים בסיד לצורך ביצוע שכבת החלקה דקה על גבי הטיח. מה שנקרא בדרך כלל ”שליכט לבן” או ”שליכט רגיל”. השימוש בסיד למטרה זו אפשרי אם כי עדיף שליכט מוכן אחר לצורך ביצוע על גבי קירות חיצונים. עקרונית הסיד הנו חומר שסופג רטיבות למכביר ואין להשתמש בו לתערובת טיח חיצונית, למשל.
יחד עם זאת מקובל להשתמש בו לבצוע שכבת שליכט דקיקה על גבי טיח קיים. בקירות חיצונים עדיף בהרבה להשתמש בתערובות מוכנות שאינן על בסיס סיד. (בקירות פנים אין בעיה כזו).

לענין הבי גי בונד- ניתן להשתמש בו גם כן. הלטקס עדיף. אגב- קיימים מספר סוגים של דבקים מסוג ”בי גי בונד” על בסיס לטקס או בסיס אקרילי.

מקווה שהבנתי כראוי. במידה ולא- נוכל נמשיך הלאה. בהצלחה.
 16/03/2006 18:00:49 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש טיח חוץ  (עופר עמר)

  פתח הודעה בחלון חדש קיר חיצוני  (גבי)

    פתח הודעה בחלון חדש טיח חוץ  (עופר עמר)

      פתח הודעה בחלון חדש שלום עופר,  (גבי)       << את/ה כאן

        פתח הודעה בחלון חדש טיח חוץ  (עופר עמר)

          פתח הודעה בחלון חדש הבנת נכון,  (גבי)

            פתח הודעה בחלון חדש עוד הערה:  (גבי) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs