איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

עבודות איטום והכנות  (גבי)

שלום אורן,

 

את רוב השלבים הבנת כשורה.  ה"בלבול" בנושא המקלחות קיים כנראה כתוצאה מכך שישנם מספר דרכים לבצוע.

 

להלן תשובות על פי סדר השאלות:

 

1.   א.  זהו שלב מקדים לפני שהטייח מגיע לשטח. לא מבצעים את האיטום ישירות על גבי הבלוקים ולכן דרושה שכבת החלקה מקדימה.

      ב.  דבק "לטקס" משווק ע"י מספר יצרנים, כולל "בי גי בונד". עליך לראות שעל גבי האריזה כתוב "על בסיס לטקס SBR".

 

2. בחדרים רטובים ניתן לבצע את האיטום הצימנטי על גבי שכבת ההרבצה של הטייח. (ראה גם תשובה מספר 4).

 

3. אצלי בבית הייתי מורח סיקה טופ על כל הקירות של חדר הרחצה. הנוהג בשוק הוא למרוח רק על הקירות של המקלחון. למה ? כי "כולם אומרים שלא צריך"...(עכשיו לך תתווכח..).

 

4. הרבצה צימנטית היא שכבת אטימה  צימנטית שמרכבת ממלט+חול+דבק (לטקס). הטייח זורק אותה על הקיר ומשאיר אותה מעט מחוספסת על מנת ששכבת הטיח הבאה ("טיח מיישר") תוכל להאחז על גביה בקלות. הרבצה צימנטית מבצעים לפני טיח מיישר בקירות חוץ וכשכבה ראשונה על הבלוקים בקירות של חדרים רטובים.

 

ניתן לבצע את האיטום הצימנטי ישירות על גבי שכבת ההרבצה. כפי שנאמר לעיל- לא מבצעים את האיטום הצימנטי על גבי הבלוקים ולכן נחוצה תחילה שכבה צימנטית, מוחלקת-או לא מוחלקת.

 

בכל המקומות בהם רשום "שכבת החלקה על גבי הבלוקים" הכוונה בעצם למעין שכבת הרבצה, שהגימור שלה פשוט מוחלק יותר , היא דקה יותר ,ויש בה גם יותר דבק.  (תערובת של שכבת הרבצה נהוג להכין ממלט וחול ביחס של 4:1 ודבק בשעור של כ 10 אחוז בתערובת. שכבת החלקה שעושים על גבי בלוקים (כמו בדוגמא של קורות הקשר), היא שכבה דקה יותר וחזקה יותר (יותר דבק ופחות חול בתערובת).

 

שכבת החלקה דקה , על גבי בלקוים , נחוצה במיוחד כאשר עושים לאחריה איטום צימנטי עם רשת אינטרגלס בין השכבות. כאשר עושים את האיטום ללא רשת אינטרגלס, אין זה משנה אם שני השטח אינם מוחלקים.אפשר לעשות את האיטום במריחה של 2 שכבות ישירות על גבי שכבת ההרבצה.

 

5.  גם מתחת לויטרינה חובה לצקת סף הפרדה, כמו בכל מרפסת חוץ.

 

6. ספי ההפרדה שביצעת טובים. למעשה מספיק שני ברזלים לכל האורך שחודרים אל תוך הקירות בצדדים. רוחב החגורה יכול להיות קטן יותר (10 או 15 ס"מ).

 

בהצלחה,

 

גבי

 28/03/2009 22:59:50 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש קורות קשר  (אורן)

  פתח הודעה בחלון חדש עבודות איטום והכנות  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs