איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

שכבת החלקה לפני אטימה בחומר צימנטי  (גבי)

שלום רונן,

 

השכבה הצימנטית מטרתה להחליק את הקיר ולהוות שכבת מצע שעליה תיושם שכבת האיטום הצימנטית.   היא איננה מהווה "שכבת קישור" או "שכבת יסוד".

 

שיטת העבודה של  רטוב-על-רטוב איננה ישימה לענין זה. ממילא לא ניתן למרוח את החומר הצימנטי על גבי שכבה תחתונה רכה / שעדיין לא התקשתה.

 

גם ענין הדחייה בין החומרים אינו תופס, משום שלחומר האיטום כושר הידבקות מצויין על גבי בטון שיש בו דבק לטקס. 

 

סיבה נוספת : אם תכסה את שכבת ההחלקה, בעודה טריה, עם חומר אטימה כלשהו, היא תשאר כלואה ולא תוכל להתייבש. כאשר מבצעים חומר איטום צימנטי על גבי בטון שלא הגיע לשלב ההתקשות שלו- הרטיבות שבתוך הבטון שואפת לצאת החוצה ותוך כדי כך פולטת כלפי חוץ את המוסף הנוזלי שישנו בתוך חומר האיטום הצימנטי (במקרים שזה מבוצע על גבי בטון טרי למחצה ניתן ממש לראות "מיים לבנים" שנפלטים מתוך חומר האיטום).

 

לענין היריעות:

 

כיסוי הניילון איננו אמור להיות מוסר מהיריעה. בעת ההלחמה עם הלהבה הניילון נמס ונעלם. תפקידו של הניילון להגן על היריעה כאשר היא במצב מגולגל וגם לגרום לאיש המקצוע לחמם את היריעה בכמות המספקת על מנת להמיס את הביטומן שביריעה הביטומנית.

 

חג פסח שמח ובתאבון..

גבי

 08/04/2009 10:28:56 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש תשתית לסיקהטופ 107  (רונן)

  פתח הודעה בחלון חדש שכבת החלקה לפני אטימה בחומר צימנטי  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs