איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום סף חלון, קורת יסוד  (גבי)

שב"ש אורן,

 

סף חלון :

 

חובה לאטום את כל האזור בו יונח סף החלון, לפני ההתקנה שלו. האיטום נועד למנוע חדירה של רטיבות אל תוך הקיר. חדירת רטיבות יכולה להתרחש מתחת לסף, מסביבו (בצדדים)  או דרך הסף עצמו , כאשר הוא סופג רטיבות.  

 

לא ממש הבנתי את החלק השני של השאלה אך אני מניח שהבנת את התמונה. עליך ליצור מעין "אמבטיה" שבתוכה יונח הסף. כך שהקרקעית , הקירות בצדדים והקיר האחורי צריכים כולם להיות אטומים.  כל מקום בו נושק הסף למבנה- צריך להיות אטום עם הסיקהטופ.

 

בנוגע לזחילת רטיבות מתחת לסף - אל תוך הבית , זה כבר תלוי באופן ההתקנה של הסף (וגם בשיפוע, שכמובן שהוא אמור להיות לכיוון החוץ).  הדרך המקובלת  למנוע זחילת רטיבות שכזו היא באמצעות חיתוך הסף עצמו לשני חלקים, כאשר החיבור בין שני החלקים מתבצע מתחת למשקוף ואיננו נראה לעין. בין שני החלקים רצוי להניח סרגל אלומיניום נסתר שיצור הפרדה בין שני החלקים וימנע מעבר של רטיבות קפילארית מן החלק החיצוני לחלק הפנימי.   כאשר מבצעים את הסף בצורה שכזו, עם שני חלקים, מתקבל סף מפולס בפנים הבית  (במקום שיתקבל סף עם שיפוע כלפי חוץ, כפי שזה קורה כשמבצעים את הסף בחתיכה אחת).

 

אינני יודע כיצד הסף אמור להיות מרכב אצלך כך שלא אוכל לענות במדוייק. אך זהו הרעיון הכללי.

 

קורת יסוד :

 

הקורה והקיר נאטמו היטב. יש לאטום סביב הצינורות, בינם לבין הקיר, עם מסטיק גמיש כגון סיקפלקס 11FC.  ישנו צינור שחור בתמונה שאינני יודע את טיבו. אם זהו צינור גיבריט אז הסיקפלקס לא יוכל להאחז עליו. במקרה זה יהיה צורך להשתמש במסטיק ביטומני סביב אותו צינור.

 

רולקה מעל החלון:

 

הרולקה נראית הרבה יותר  טוב מן הפעם הקודמת, אך היא איננה מושלמת. יהיה לך קשה מאוד להצמיד את רשת האינטרגלס אל הרולקה. אם לא תצליח- עדיף לבצע את האיטום ללא הרשת. הסיכוי שתחדור רטיבות דרך אותו סדק - קטן מאוד עד אפסי.

 

בהצלחה,

 

גבי

 18/04/2009 17:38:09 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איטום חלונות  (אורן)

  פתח הודעה בחלון חדש איטום סף חלון, קורת יסוד  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs