איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

אטימת גג מרוצף עם יריעות ביטומניות  (גבי)

שלום צור,

 

מספר הסברים.

 

1.  המסטיק הביטומני שבקצה היריעה לא נועד על מנת להדביק אותה לקיר. הדבקת היריעה אל הקיר מתבצעת באמצעות ההלחמה בלבד.  למסטיק שני תפקידים - האחד, לאטום את הקצה העליון של היריעה על מנת למנוע חדירת רטיבות לנקודה רגישה זו. השני - (מתאים יותר לגגות חשופים) ליצור מעין שיפוע בקצה היריעה ולבטל את אותה מדרגה קטנה שנוצרת בקצה היריעה, כך שהמים יחליקו כלפי מטה ויורחקו ממנה.

 

2.  אפשר לשים סרגל אלומניום אלא שהוא יננו ממש נחוץ במקרה שמבטנים  מטייחים את היריעה ולעיתים הוא גורם יותר נזק מתועלת (תזוזות תרמיות או מכניות יכולות לגרום לסדיקת הטיח ליד הסרגל).  בכל אופן ניתן להתקין סרגל אם רצונך בכך ויש כאלה שאכן עושים זאת.

 

3.  היריעה חייבת לטפס מעל לגובה הפנל.  אופן ההדבקה מתבצע כלהלן:

תחילה מבצעים שכבת יסוד צימנטית על גבי היריעה. מתיזים תמיסה צימנטית המרכבת מ מלט וחול 1:1 ו 50 אחוז דבק לטקס SBR מכמות המים שבתערובת. מתיזים (או מורחים) את התמיסה על גבי היריעה כך שפני השטח יהיו מחוספסים.

 

לאחר הייבוש (למחרת) ניתן להדביק את הפנלים עם תערובת טיט מועשרת בדבק לטקס SBR מאותו הסוג. יש להוסיף לתערובת טיט ההדבקה לפחות 20 אחוז דבק מכמות המים.    יש להקפיד על נקודה זו לא רק משום חוזק ההדבקה אלא גם על מנת שלא תתרחש עלייה קפילארית של רטיבות אל הקיר, במקרה של חדירת רטיבות אל מתחת לפנל.  (חדירת רטיבות אל מתחת לפנל יכולה לגרום לעלייה קפילארית, כפי שציינתי, ובתורה לקילופי צבע בקיר שמעל הפנלים).

 

לשאלתך לגבי הדבק : מומלץ לרכוש דבק על בסיס לטקס SBR, במינון מוצקים גבוה. דבק שכזה הנו למשל "סיקה לטקס super", אך ישנם חומרים מקבילים של מיסטר פיקס ושל יצרנים אחרים.

 

3.  לגבי החלק האסטתי, לא אמורה להיות בעיה משום שכל היריעה ממילא תהיה קבורה מאחורי הטיח  או מאחורי הפנל.  אינני יודע איך זה נראה כעת בקירות שאצלך, אך היו אמורים להשאיר מספיק מקום עבור היריעות והטיח. אם אין מקום- צריך להעמיק את השטח או לעבות את הטיח. אם תצרף תמונה העסק יהיה יותר ברור.

 

לחלק האחרון בשאלתך : פנלים גבוהים יכערו מאוד את הגג וממילא הדבר איננו נחוץ.   הדרך המתוארת במאמר על איטום מרפסות או גגות מרוצפים באמצעות יריעות ביטומנית - היא הדרך התקנית אין צורך למצוא פתרונות מיוחדים. אם תצרף תמונה של אותה בעיה נוכל להבין יותר טוב.

 

בהצלחה,

 

גבי

 19/04/2009 00:42:34 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש חיבור שפת יריעה לקיר והדבקת הפאנלים  (צור)

  פתח הודעה בחלון חדש אטימת גג מרוצף עם יריעות ביטומניות  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש תודה - ההסברים מאוד עוזרים  (צור)

      פתח הודעה בחלון חדש האם חובה לחספס יריעה עם אגרגטים?  (צור)

        פתח הודעה בחלון חדש הדבקת פנלים על יריעה ביטומנית  (גבי)

          פתח הודעה בחלון חדש תודה רבה  (צור) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs