איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

שכבת יסוד צימנטית  (גבי)

שלום שלמה,

 

שכבת יסוד דרושה במיוחד במקומות בהן התשתית פורוזיבית (חולית, מתפוררת, חלשה) או על גבי משטחי בטון חלקים (לא מחוספסים, שההיצמדות אליהם קשה). בעקרון תמיד טוב ליישם שכבת יסוד, אך לא תמיד חייבים.

 

בעבודות של איטום שלילי (מרתפים) תמיד יש לבצע שכבת יסוד צימנטית. בשאר המקומות, על פי השיקול בשטח. על קירות בלוקים חדשים במקלחות  וכדומה אין הכרח משום שהתערובת הצימנטית ממילא נאחזת מצויין על בלוקים (מחוספסים).

 

לענין שכבת יסוד שהתייבשה:

 

שכבת יסוד שיש בה הרבה דבק לטקס ואשר התייבשה- לא תוכל לקלוט אליה שכבה צימנטית חדשה שאין בה לטקס. משום שהיא דוחה מים / אטומה ולכן תדחה את התערובת הצימנטית העליונה, הרטובה.

 

על גבי שכבת יסוד צימנטית שהתייבשה אין שום בעיה לבצע שכבה עליונה כל עוד יהיה גם בה דבק לטקס. שני החומרים יאחזו מצויין זה אל זה משום שבשניהם יש את אותו דבק.

 

(במקרה שעושים שכבת יסוד ללא דבק, אין "בעיה" כזו).

 

במקרה שעושים סיקה טופ על שכבת יסוד אין צורך בשכבת יסוד נוספת. הסיקה טופ נאחז מצוין על שכבה צימנטית יבשה שמועשרת בדבק לטקס SBR. שוב- הבעיה היחידה היא רק במקרה שהשכבה העליונה תיושם ללא דבק, על גבי שכבת צימנטית תחתונה שהתייבשה ואשר יש בה כמות נכבדת של דבק לטקס, שדוחה את המים.

 

בברכה,

 

גבי

 10/08/2009 18:00:30 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש בעבודות הבטון באמבטיה/בהחלקה/ברולקות מתי עושים שכבת יסוד?  (שלמה)

  פתח הודעה בחלון חדש שכבת יסוד צימנטית  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs