איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

סדקים בין מבנה קיים לתוספת בניה  (גבי)

שלום זהבה,

 

יש לקחת בחשבון שאותם סדקים ימשיכו להיות בתזוזה גם בעתיד ואין לסמוך על כך שאחרי שנתיים התזוזות יפסקו. בדרך כלל זה אינו כך ובכל מקרה לא ניתן לנבא זאת או לסמוך על כך.

 

מסיבה זו מתקינים מלכתחילה תפר התפשטות ברצפה , בקירות ובתקרה- כפי שאמר המהנדס.

 

בקירות הפנימיים ואולי גם בתקרה, ניתן לכסות את הסדקים עם לוח גבס שיהיה מנותק מהתשתית כך שתזוזות בין הישן לחדש לא יגרמו לסדיקה בקיר הפנימי (בגבס).   בריצוף ההמלצה שקיבלת נכונה.

 

מהצד החיצוני של הקירות יש לאטום את הסדקים עם מסטיק פוליאוריטני , כגון סיקפלקס PRO, על מנת למנוע חדירה של רטיבות דרך הסדקים פנימה. אם הסדקים שנוצרו הנם בקווים ישרים אז ניתן לעבד אותם עם דיסק חשמלי וליצור תפר התפשטות ברוחב של כ 1.5 או 1.0 ס"מ, שיראה סביר מהבחינה האסטתית. במידה והסדקים בקירות מפותלים-- הסיפור שונה, לפחות מהבחינה העיצובית, אך עדיין יהיה צורך לאטום את כל הסדקים מבחוץ.

 

על מנת להעריך מחיר חובה לבקר בשטח ולראות, גם את הקירות של הממד וגם את המטבח.  לא ניתן להעריף מחיר ללא בדיקה בשטח, מלבד לאמר שמדובר על "אלפי שקלים" (שאינו עוזר במיוחד).

 

בגג יש לבדוק את מצבן של היריעות הביטומניות ואת הבצוע של האיטום בין חלקי המבנה. יתכן שלא יהיה צורך לבצע טיפול באזור זה. אך חובה לבדוק הכל בשטח.

 

בברכה,

 

גבי

 24/09/2009 18:37:57 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש סדקים בין חדש לישן  (זהבה)

  פתח הודעה בחלון חדש סדקים בין מבנה קיים לתוספת בניה  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs