הוספת הודעה חדשה
עמוד 2724 מתוך 2765 · סה״כ 13823 נושאים בפורום
 • · גג רעפים

  (מנוס עודד)

  גג בית פרטי בן 50 שנה,הרעפים ניסדקים מידי פעם נודע לי שיש חומר אטימה שמורחים על הגג והוא אמור לחזק ןלאטום את הרעפים, שאלתי האם קיים חומר כזה ואם כן מה היעילות שלו בתודה מנוס עודד

  • · גג רעפים

   (גבי)

   שלום, למיטב ידיעתי אין חומר שיכול ממש לחזק את הרעפים מפני שבירה. ניתן להתיז חומר איטום שקוף מסוג סילוקסן על גבי הרעפים למניעת ספיגה של רטיבות. החומר יכול להועיל ולהוסיף לאורח החיים של הרעף אך כאשר הרעפים ישנים מאוד החומר כבר לא יעזור. ככה שכל שנותר הנו להחליף את הרעפים הסדוקים. אגב- בעת העלייה לגג יש לעמוד על גבי לוח עץ שמתחתיו מזרון ספוגי. משום שאחרת יכולים להשבר רעפים רבים נוספים.

 • · ניקוז לאדנית

  (ניסים)

  שלום רב! ברצוני לבנות אדניות מבלוקים בחצר הבית, על רצפת בטון בצמוד לגדר החצר הבנויה מבלוקים. בהמשך, שאר ריצפת החצר תרוצף בקרמיקה. אם פרט זה חשוב אז גודל האדניות נע בין 1מטר על 1 מטר לבין 3 על 3 שאלותי הן: 1. האם יש צורך באיטום האדניות ואם כן אז באיזה אופן? 2. האם יש צורך לקדוח חור ניקוז בקירות האדנית ובאיזה גובה?וסליחה על הבורות, האם חור כזה לא יסתם ע”י האדמה? תודה מראש על התגובה. ניסים

  • · אדניות.

   (גבי)

   שלום, יש צורך לבצע איטום וניקוז לאדניות. מכיוון שהשטח שסביב ירוצף אחר כך יש לקחת בחשבון את גובה הריצוף ולבנות את האדניות כך שגובה הקרקעית שלהן יהיה מעט יותר גבוה מזה של הריצוף, כך שהניקוז יתבצע מעל הריצוף ולא מתחתיו. מכאן שיש להגביה את רצפת האדניות באמצעות בטון. בנוסף- יש ליצור שיפועים ברצפת האדניות לכיוון פתחי יציאת המיים. הדרך הפשוטה ביותר לבצוע הנה לבנות את הקירות תחילה ואחר כך לצקת את רצפת הבטון בגובה המתאים, עם שיפועים כנ”ל. מומלץ להכניס ברזלי זיון לתוך יציקת הרצפה ולדאוג לחיבור של הברזל אל תוך הבלוקים מסביב. זה יתרום לחיזוק הקירות וימנע תזוזות וסדיקה בעתיד. לא ציינת את גובה האדניות. יתכן שצריך לבצע חגורת בטון גם בקצה העליון, מעל לבלוקים. לענין האטימה - יש לצפות את קירות האדנית בשכבת החלקה צימנטית, לצקת רולקות במקומות החיבור של הקירות והרצפה ואחר כך לבצע את האיטום. את האיטום באדניות ניתן לבצע עם חומרי איטום צימנטים כגון סיקה טופ 107 או טורוסיל ועם רשת אינטרגלס בין השכבות. לחילופין ניתן לבצע את האיטום עם חומרי איטום ביטומנים כגון ביטומפלקס לאדניות. באדניות הגדולות ( 3X3 מטר) מומלץ להשתמש בחומר ביטומני ולא בצימנטי. תוכל לראות מפרטי בצוע במאמרים הבאים: איטום אדניות בחומר איטום צימנטיאיטום אדניות בחומר איטום ביטומני משחתי.

   בנוסף לאמור לעיל- ניתן כמובן לאטום את האדניות באמצעות יריעות ביטומניות ובתוספת חומר נגד שורשים, אך איטום מסוג זה יש לבצע רק באמצעות אנשי מקצוע. ראה מאמר על איטום אדניות ביריעות ביטומניות. בהצלחה.

   • · בענין ניקוז אדניות

    (גבי)

    הניקוז מתבצע באמצעות מילוי הקרקעית באבני חצץ או טופ. מעל שכבה זו מניחים בד גאוטכני שיסנן את החול והלכלוך הדק. רצוי להניח בד גאוטכני גם מתחת לשכבת החצץ בכדי להגן על האיטום במקרה ומדובר באיטום ביטומני. בכל מקרה יש להניח שכבת חצץ או טופ סמוך לפתח היציאה של המרזב ולעטוף אותו בבד גאוטכני.

    • · שאלה נוספת בענין אדניות וניקוז

     (ניסים)

     שלום גבי! חן חן על מהירות התגובה והמיקצועיות. בהמשך לשאלתי הקודמת, בכוונתי לתחום חלק מהגינה( 3X1 מטר) בבלוקים לגובה של 40 ס”מ.לאדנית זו אין תחתית בטון,הכל אדמת חמרה 1.האם גם כאן נדרש איטום(השטח מסביב למתחם/אדנית ירוצף בקרמיקה). 2.האם יש צורך בניקוז ואם כן באיזה גובה וקוטר החור. 3.האם יש צורך בחגורה מעל הבלוקים. רב תודות.

     • · אדנית- המשך.

      (גבי)

      שלום ניסים, כעת זה יותר מובן. במקרה הזה אין צורך בניקוז או בקרקעית כלל משום שחלק ישאר גינה וחלק משטח מרוצף. רצוי לאטום את הקירות מבפנים שאחרת הרטיבות תחלחל כלפי חוץ ותגרום לכתמים בציפוי החיצוני (צבע ?). יש לבצע חגורה לחיזוק בכדי למנוע סדיקה ושקיעות. חגורה תחתונה ועליונה. לגבי שאר התיכנון של המשטח המרוצף רצוי שתיוועץ עם קונסטרוקטור או אדריכל. לא ברור איזה סוג של ריצוף בכוונתך לבצע (אבנים משתלבות או ריצוף קרמיקה) וכנראה שצריך לבצע יציקה לפני בצוע הריצוף- למניעת שקיעות. במקרה של ביצוע יציקה מתחת לריצוף תוכל להשתמש בה או בחלקה ולבנות עליה עם הבלוקים (במקום חגורה תחתונה).

 • · איטום מרתפים

  (רביד)

  רציתי להבין למה לא עושים איטום מרתפים עם חומרי אטימה על בסיס מלט הידראולי והאם ניתן לעשות איטום כפול עם שני חומרים. בשכונה שלנו יש בעיות לדיירים רבים ואני רוצה לבצע משהו כפול לשם בטחון יתר ושקט נפשי. תודה רבה.

  • · מרתף.

   (גבי)

   שלום רביד. לא ציינת באם מדובר במרתף שכבר יצוק ובנוי או במצב של תכנון. בכל מקרה: אפשר לבצע אטימה עם חומרי איטום צימנטים ואחר כך לאטום עם יריעות ביטומניות. איטום מסוג זה נדיר למדי ואיננו מומלץ משתי סיבות. הראשונה - חומרי איטום צימנטים אינם גמישים דיים וככל שהשטח גדול יותר כך גודל החשש מסדיקה. השניה- חומרי אטימה צימנטים הידראולים אינם סופגים לתוכם את הפריימר של היריעות הביטומניות או כל חומר ביטומני אחר אלא רק נדבקים עליו. באם ברצונך במערכת כפולה ניתן לבצע אטימה על גבי הקירות באמצעות זפת חם ואחר כך להלחים יריעות ביטומניות בשתי שכבות. מתחת לרצפה כמובן שלא ניתן לבצע את הזיפות. קיימות אפשרויות נוספות לבצוע מערכות איטום כפולות , ללמשל באזור החיבור בין הקירות לרצפה. אנא פרט באיזה שלב של הבניה מדובר. שב”ש.

 • · אדנית מעץ

  (עומר)

  ברצוני לאטום אדניות שהוכנו עבורי מעץ, המשמש לבניית דק (אורן עובי 3.3 מחוטא). האדנית 150X50. האם ניתן לפני הכנסת האדמה לצפות את לוחות העץ מבפנים בסיקה טופ סיל 107 . האם החומר ”מתחבר” היטב לעץ והאם יש אפשרויות עדיפות? תודה

  • · אדנית עץ

   (גבי)

   שלום, סיקה טופ 107 הנו חומר צימנטי ואיננו מתאים לבצוע על גבי עץ אלא על גבי משטחי בטון או טיח בלבד. ניתן לאטום את האדנית באמצעות יריעות דביקות מעצמן וגם באמצעות מריחה של חומר אטימה ביטומני משחתי. ניתן לבצע את האיטום גם בשיטת ”עשה זאת בעצמך” - אם לזה התכוונת. ראה קישור ליריעות דביקות כאן : http://mbmi.co.il/pdf/kebo-kd.pdf וגם כאן: http://www.pazkar.co.il כאמור- תוכל גם ליישם חומר ביטומני משחתי עם מוספים נגד שורשים כגון ביטומפלקס לאדניות, אך במקרה והעץ כבר מצופה בלכה הייתי מעדיף את היריעות הדביקות. בהצלחה ונשמח לסייע שוב במקרה הצורך.

 • · אדנית

  (תמי)

  שלום ו”חג שמח” (לרגל הבחירות שהחזיקו אותי ערה עד כה...). גג מרוצף שעליו יש מספר אדניות בטון. הכוונה היא אדניות בטון קנויות שמונחות על הגג ולא מחוברת אליו. שני דברים מדאיגים אותנו ביחס לזה. הראשון - משקל כל אדנית מאוד כבד ודרושים שני אנשים בכדי להזיז אדנית. האם זה מסכן את יציבות התקרה ? (מתחת יש חדר מדרגות). הענין השני הוא הרטיבות. מכיוון שאנו משקים שם רוב הזמן נוצרה בעית רטיבות במקום אחד בתקרה. מהתאור שלכם באתר הבנתי שהכי טוב להחליף ריצוף. האם כך ? תודה ובהצלחה לכולם.

  • · אדניות על גג מרוצף

   (גבי)

   שלום, ו”חג שמח” גם לכם. לענין כובדן של האדניות יש להתייעץ עם מהנדס בנין קונסטרוקטור ולא ניתן לאמר מכאן כלום בנושא זה. דאגתכם במקומה ועדיף להתייעץ עם מישהו מוסמך כנ”ל. לענין השני של הרטיבות מהגג- אכן הדרך הבטוחה והיעילה ביותר הנה לבצע את האיטום מתחת לריצוף הקיים. האופציות האחרות אפשריות אך פחות טובות. בהצלחה.

   • · שאלה נוספת

    (תמי)

    אפשר לעשות אטימה חדשה על הריצוף הנוכחי, אפילו מבלי לרצף מחדש ?

    • · בהחלט ניתן.

     (גבי)

     במקרה כזה ניתן לפרק את הפנלים, לצקת רולקות ואחר כך לבצע אטימה עם יריעות ביטומניות. יש לציין במקרים כאלה הרטיבות הקיימת מתחת לריצוף תישאר קבורה מתחת לריצוף. לפיכך מומלץ לפרק מספר מרצפות ולהשאיר את השטח לייבוש בשמש כחודש חדשיים.

האתר בשיפוץ

אתר איטומן הוותיק נמצא בעיצומם של תהליכי שדרוג אשר יתרחשו במספר פעימות.

נשמח לקבל הערות והמלצות.

תודה וגלישה נעימה !

משהו לא ברור?

אנא שאל בפורום ונשמח לעזור.

הפתרון לעובש

צבע מקצועי מהפכני נגד עובש ופטריות. אינו מכיל רעלנים וידידותי לסביבה.

מוצרי זיפקס

טכנולוגיית האיטום הייחודית של זיפקס נועדה לאיטום כל משטח בטון.

דילוג לתוכן