הוספת הודעה חדשה
עמוד 2725 מתוך 2765 · סה״כ 13823 נושאים בפורום
 • · יריעות ביטומניות על גג מרוצף

  (צבי)

  יש לי גג מרוצף שסובל מבעיות נזילה. אני מעוניין לפתור אותן באופן יסודי. אני עומד לפני שיפוץ הגג ועומד לרצף מחדש את הגג ממילא (או ע”י הדבקה או ע”י החלפת הריצוף). בעל מקצוע הציע לי לאטום ע”י יריעות ביטומניות מעל הריצוף (ולא מתחת). אמר שזה לא פחות טוב ויותר פשוט. אשמח לשמוע את דעתכם בעניין.

  • · יריעות ביטומניות על ריצוף.

   (גבי)

   שלום, הדרך הטובה ביותר והיסודית ביותר הנה לפרק את הריצוף ולבצע את האיטום על גבי התשתית ולא על גבי הריצוף. זאת משתי סיבות: 1- היריעות (והפריימר שלהן) נאחזות טוב יותר על גבי התשתית מאשר על גבי הריצוף. (הפריימר בכלל לא יספג בריצוף). 2- כאשר אתה מבצע איטום מעל גבי המרצפות אתה כולא שם את הרטיבות שקיימת מתחת לריצוף- לכל החיים. (אפשר אולי לייבש חלק ממנה באמצעות פתיחת מספר מרצפות והשארה מספר חדשים בשמש). לסיכום: יסודי יותר ויקר יותר- לפרק את הריצוף. פחות טוב אבל לא לגמרי פסול- לבצע על הריצוף הקיים. ההבדל במחיר אכן משמעותי והענין נתון לשיקולך. (אני הייתי הולך על היסודי ו”סוגר ענין” לעשרות שנים). תוכל לראות גם מאמרים מתאימים במפרטי איטום ושיקום. בהצלחה.

 • · איטום בטון חשוף

  (שי)

  מחפש פרט איטום לבטון חשוף

  • · בטון חשוף.

   (גבי)

   שלום, ניתן לאטום בטון חשוף כמעט עם כל חומר איטום וגם עם צבע חיצוני כזה או אחר. אנא פרט יותר נתונים: האם מדובר בקיר חיצוני עליון אשר יחופה אחר כך באבן/קרמיקה ? האם מדובר בקיר תת-קרקעי ?

 • · רטיבות בקיר חיצוני + בקיר תומך.

  (מיכל)

  שלום, לפני כשמונה שנים קנינו דירה (בחיפה) ושיפצנו אותה שיפוץ מלא. במהלך השיפוץ התגלה הקיר המרכזי בדירה כקיר תומך (הוא לא הופיע ככזה בתוכניות הרשמיות ולכן גם גרם לצורך לשנות את תכנון השפוץ). אחרי כניסתנו למגורים בדירה התגלו שתי בעיות רטיבות. האחת - הקיר התומך עשוי מחומר שנקרא ”דבש” - הבית בן 45 שנים -מדובר בתערובת של חול ואבנים שבתקופה הנ,ל שימשה לבניית קירות עבים. בכל פעם שיש ”ארוע רטוב” כמו מכונת כביסה שמציפה או תקלה בצנור אחר, הקיר המרכזי ממש יונק את המים. לוקח שבועות וחדשים עד שהוא מתייבש וניתן לתקן את הנזקים. זהו קיר ארוך של כ-6 מטרים וקשה לי להעריך במה כרוך להזיז או לשנות אותו. הבעיה השניה היא - בפינה האחת של הבית יש תוספת בניה של חדר, והקיר שם תמיד רטוב. כולל הרצפה ליד החלון באותו אזור. בשלב מסוים כשנעשה שפוץ חיצוני במבנה שמו שם איטום כלשהו (לא ידוע לי איזה) שלא ממש הועיל. מעבר לכל הנ”ל אנחנו מתגוררים כרגע די רחוק ובוודאי איננו יכולים לבצע את העבודה בעצמנו(הדירה מאויישת). האם אתם מבצעים גם עבודות בדירות פרטיות באזור חיפה? האם יש בכלל פתרון לקיר מרכזי כנ”ל? והאם מקובל שתגיעו לראות את המצב ולתת הערכה לגבי גודל העבודה ועלותה? בתודה מראש.

  • · קירות רטובים.

   (גבי)

   שלום מיכל, ניתן לפתור את הבעיות עם שני הקירות שתארת אך הקיר הגדול (עם ה”דבש”) ידרוש עבודה רבה , המחיר יהיה גבוה וכנ”ל הבלגן בדירה. לצורך איטום הקיר כולו או חלקים ממנו יהיה צורך בהסרת כל שכבת הטיח וכנראה שגם שורת מרצפות צמודה. ניתן לאטום חלקים מהקיר או את כולו, ועליכם להחליט אם הענין כדאי מהבחינה הכספית. לא פרטת שקיימות בעיות של חדירת רטיבות מן החוץ בקיר זה. במידה והבעיה מתרחשת רק במקרה של הצפה (מכונת כביסה או צנרת) הייתי שוקל את כדאיות הענין או לחילופין מבצע איטום רק בחלקים הקרובים לחדרים הרטובים. בענין הקיר החיצוני של תוספת הבניה- צריך כמובן לראות בשטח אך בהחלט ניתן לאטום. באיזו קומה מדובר ? (נוכל גם להגיע לחיפה. בענין זה אנא פני דרך המדור צור-קשר והשאירי את כתובת המייל). אנא פרטי יותר נתונים כאמור לעיל: 1. באיזו קומה מדובר (בתוספת הבניה) ? ציינת ש”תמיד רטוב שם”. האם גם בקיץ ?? 2. האם אין חדירת רטיבות מהקיר התומך ? שבוע מוצלח, גבי.

 • · איטום גג מרוצף

  (רותי)

  שלום רב יש לי 60 מטר גג חשוף לגשם שמתחתיו היו יריעות ביטומניות אבל בשלגים היה ירידה לבית מפתח של צינור המזגן שעמד במרכזו, עכשיו הגג נפתח בכמה מקומות וכוסה בחומר לבן של פוליגג ועליו ריצוף גרניט רגיל אבל יש מקום מסויים קרוב מאוד לחלק העליון של השיפוע ששם יש נזילה בגשמים, שאלתי היות ואין לי רצון לעקור הכל כי חלקו של הגג בנוי ומקורה על אותה תשתית והבנייה מחומר קל של אלומיניום עם קלקל האם ניתן באיזה צורה לטפל מקומי לפחות לכמה שנים כי בעתיד בין כך תבנה עוד קומה והכל יפתח וישופץ, נכון הוא שהרצך הצמיד את הריצוף והרובה קשה להיקלט, אבל אפשר עם דיסק לחרוץ גרניט? אשמח לשמוע תקנה או פתרון . תודה רבה

  • · נזילה בגג מרוצף

   (גבי)

   שלום, מתאורך את השתלשלות התיקונים משתמע שבוצעו עבודות בלתי מקצועיות ואולי אף מיותרות. במקרה של הנזילה מצינור המזגן יתכן והיה ניתן לפתוח מספר מרצפות באזור הצינור ולתקן את האיטום שמתחת לריצוף. בכל מקרה- בשום אופן אין ליישם פוליגג בגגות מרוצפים מתחת לריצוף. הפוליגג לא מחזיק מעמד במקרה של מים עומדים או רטיבות מתמדת שקיימת מתחת למרצפות. במצב העכשוי של טלאים שונים בריצוף לא מומלץ לבצע אטימה של הפוגות בין המרצפות. מכיוון שציינת שהנזילה מופיעה רק בחלק העליון של הגג יתכן וניתן לפתור את הבעיה באמצעות פרוק הריצוף באזור זה ותיקון האיטום המקורי. ואולם לעבודות מסוג זה לא ניתן לתת אחריות משום שהרטיבות עלולה גם להגיע ממקום אחר מרוחק יותר. צריך לראות בשטח בכדי להמליץ כראוי אך כפי שידוע לך- הכי טוב לפרק את הריצוף כולו ולבצע אטימה יסודית. במידה ועדיין לא ראית את המאמרים הרלוונטים, אנא ראי את המאמר על איתור נזילות בגגות מרוצפים ומרפסות.

 • · עזרה והסבר תיקון סדקים חיצוניים.

  (דודי)

  שלום. בבית פרטי שקניתי זה עכשיו יש מספר סדקים חיצונים. חלק מהסדקים הם בין חיבור בלוקים לבטון.אני מתכוון לתקן סדקים אלו ןלבצע צביעה חיצונית כוללת של הבית.שאלותי.1.סדר עבודה של תיקון סדקים כדי שהם לא יחזרו שוב( להרחיב את הסדק? להשתמש ברשת כלשהיא? אם כן איך להשתמש בה?) 2.איזה חומרים ואיך להשתמש כדי שהצבע ”יתפוס ”יפה גם על התיקון?

  • · שאלות יפות.

   (גבי)

   הדרך הבטוחה ביותר לבצע איטום של סדקים הינה באמצעות חומר אטימה גמיש מסוג סיקפלקס 11FC או סיקפלקס PRO. בשלב הראשון מרחיבים את הסדק באמצעים מכנים ידניים או עם דיסק חשמלי. לאחר מכן מנקים את השטח מאבק, מורחים שכבת יסוד (”סיקה פריימר wasp”) בדפנות הסדק ולאחר הייבוש (כחצי שעה) ממלאים את הסדק עם הסיקפלקס. בעת המילוי עם הסיקפלקס יש להגיע עד למפלס הקיים בקיר החיצוני כך שהחומר יהיה באותו הגובה ולא יהיה בולט או שקוע מדי. להבטחת ההיצמדות של הצבע על גבי הסיקפלקס ניתן גם לפזר מעט חול דק ויבש על גבי הסיקפלקס, בעודו טרי. אין לגעת בסיקפלקס אלא פשוט לפזר עליו חול דק ויבש: מה שנתפס -נתפס, ומה שלא-לא. לאחר ההתקשות (יום או יומיים בהתאם לעובי) יש לעבור על הסיקפלקס עם היד או עם מברשת ולהסיר מעליו חלקי חול שלא נדבקו. כל האמור לעיל הנו בבחינת ”טריק מקצועי” שנועד לבטחון וגם אם לא תבצע אותו עדיין לא אמורה להיות בעיה בחיבור בין הצבע החיצוני לבין הסיקפלקס. פתרונות אחרים של תחבושות ורצועות יוטה בין שכבות טיח או מלט הנם מוגבלים יותר מבחינת כושר התזוזה שלהם ולפיכך הסיקפלקס הנו הפתרון הטוב ביותר. כאמור יש להרחיב את הסדק שאחרת לא יהיה מספיק עובי לחומר והוא לא יעמוד בתזוזות של הסדק. הרחב אותו לפחות ל 5 מילימטר (זה ממש מינימום וגם לא רואים מכאן את רוחב הסדקים המדוברים). על גבי כל הקיר יש לבצע מערכת של צבע חיצוני גמיש כגון טמבורפלקס (טמבור) או רב-גמיש (נירלט). יש ליישם פריימר ועוד 2 או 3 שכבות, עד להשגת העובי הנדרש. ראה את המאמר על איטום סדקים בקירות וביציקות בטון .במקרה הצורך נשמח לסייע הלאה. שיהיה בהצלחה.

האתר בשיפוץ

אתר איטומן הוותיק נמצא בעיצומם של תהליכי שדרוג אשר יתרחשו במספר פעימות.

נשמח לקבל הערות והמלצות.

תודה וגלישה נעימה !

משהו לא ברור?

אנא שאל בפורום ונשמח לעזור.

הפתרון לעובש

צבע מקצועי מהפכני נגד עובש ופטריות. אינו מכיל רעלנים וידידותי לסביבה.

מוצרי זיפקס

טכנולוגיית האיטום הייחודית של זיפקס נועדה לאיטום כל משטח בטון.

דילוג לתוכן