איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

רטיבות בקיר  (גבי)

שלום אבי,

 

בהחלט יתכן מצב בו הרטיבות תופיע במקום מרוחק יותר בעוד שבאמבטיה או בקומה שמתחת- היא לא תופיע כלל.   

 

הסיבה לכך היא שאמורה להיות שכבת איטום מתחת לריצוף של האמבטיה אשר בחלקה גם מטפסת על הקירות מסביב.  המקרה שלך מצביע על כך שכנראה לא קיימת חגורת הפרדה בין חדר האמבטיה לבין החדר / המסדרון הסמוך.  הסבר:

 

תהליך האיטום של חדרי אמבטיה מחייב יציקה של חגורת הפרדה מבטון מתחת לאזור פתח הכניסה (תחת הריצוף).  חגורת ההפרדה מיועדת למנוע מעבר רטיבות אל מתחת לריצוף של החדר הסמוך (או המסדרון הסמוך).   במקרה שלך סביר להניח שלא קיימת חגורת הפרדה או שהיא אינה אטומה היטב (קיים למשל רווח בינה לבין תחתית הריצוף אשר מאפשר את מעבר המים מחוץ לחדר האמבטיה).

 

אין אגב כל מגבלה של 2 מטר  לגבי המרחק שאליו רטיבות מתפשטת. רטיבות יכולה להתפשט גם אל מרחק הרבה יותר גדול והדבר תלוי רק בכמות הרטיבות שעוברת / חודרת.  מסיבה זו יש לטפל בבעיה בדחיפות מכיוון שהרטיבות תמשיך להתפשט הלאה. 

 

ראשית- מומלץ לפתוח באמבטיה את שורת הריצוף הקרובה לפתח, לבדוק אם קיימת חגורת הפרדה ולטפל / לאטום בהתאם.    במצבים מסויימים אין מנוס מהחלפת הריצוף והמילוי הרטוב גם באזורים השכנים לחדר האמבטיה. אם קיימת רטיבות רבה מתחת לריצוף השכן- מומלץ לבצע זאת.

 

זכותך המלאה אגב לדרוש זאת מביטוח הדירה, במידה וישנו.

 

בהצלחה,

גבי

 02/01/2011 15:20:56 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש רטיבות  (אבי)

  פתח הודעה בחלון חדש רטיבות בקיר  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש רטיבות - תודה על התשובה המפורטת אם  (אבי)

      פתח הודעה בחלון חדש טיפול ברטיבות באמבטיה  (גבי) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs