איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

תיקון של נזילה במרתף  (גבי)

שלום מורה,

 

לצערי לא הבנת היטב את דברי הקודמים. אנסה להסביר חלק מהם, אך ראשית יש לציין שבמקרה המדובר חובה לבדוק בשטח במה הדברים אמורים ולא ניתן להסתמך על תשובה באמצעות הפורום.  בנוסף, חסרים מספר נתונים שעדיין לא ענית עליהם, בתקשורת הקודמת.

 

מספר תשובות והערות:

 

1.  אין כל טעם לבצע עבודות שיפתרו רק "80-90 אחוזים" מהנזילות. עבודות איטום יש לבצע במלואן, במאת האחוזים, ולקבל תעודת אחריות על הביצוע.

 

2.  אם קיים חשש לחדירת רטיבות מתחת לרצפה של המרתף יש לבצע את האיטום מבפנים ולצורך זאת יש להסיר את הריצוף. את שלבי הבצוע של איטום מבפנים ניתן לראות במאמר על איטום מרתפים או מקלטים מבפנים.   על עבודה שכזו עליך לקבל כאמור תעודת אחריות מלאה.

 

אין כל ודאות שניתן להגיע לתיקון ליקוי מבחוץ, גם כאשר הליקוי הוא בחיבור בין הרצפה לקיר. ואם ממילא אין כל איטום מתחת לרצפה- השיטה הטובה ביותר היא לפרק את כל הריצוף ולאטום את הכל מבפנים. 

 

3.  באופן עקרוני, אם מתבצעות רק עבודות ניקוז (במקום עבודות איטום) לא ניתן להבטיח שהנזילות תיפסקנה.  במקרה שכזה ניתן רק להעריך ולקוות לטוב, אך לא ניתן לתת תעודת אחריות מלאה אם לא מבצעים במקביל עבודות איטום.

 

4.  עוד בענין הניקוז:

 

תעלת ניקוז עם צינור שרשורי מיועדת לנקז את המים שנאגרים בקרקע ולהוביל אותם הרחק מהמבנה. במקרה של בית בקרקע משופעת כגון צלע הר יש למקם את הצינור במקום בו המים ניקווים ולנתב אותו משם בשפוע הרחק מהבית, במדרון ההר.

 

כאשר לא ניתן לבצע זאת מבצעים קידוח עם "בור חלחול" (נקרא לעיתים גם בור ניקוז) אשר נקדח עד לעומק בו ישנה קרקע חולית מחלחלת. אך כאשר לא קיימת קרקע חולית- מתקינים משאבה בתוך הבור. דברים אלו נקבעים בד"כ ע"י יועץ הקרקע וחובה לבדוק אותם בשטח. אין כל אפשרות לקבוע מכאן את מיקום הניקוזים.

 

5.  ראי גם קישורים להגדרות המונחים בור חלחול ו צינור שרשורי.

 

בברכה,

גבי

 13/11/2011 06:09:43 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש שימוש בצינור שרשורי - דילמה  (מורה)

  פתח הודעה בחלון חדש תיקון נזילה במרתף  (גבי)

    פתח הודעה בחלון חדש חשוב להבין את תפקיד הצינור השרשורי  (גיורא)

      פתח הודעה בחלון חדש בור חלחול  (מורה)

    פתח הודעה בחלון חדש השלמת נתונים  (מורה)

      פתח הודעה בחלון חדש תיקון של נזילה במרתף  (גבי)       << את/ה כאן

        פתח הודעה בחלון חדש תודה רבה  (מורה) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs