איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

בור ניקוז ברצפת מרתף, איטום ובניה  (גבי)

שלום טל,

פתיחת בור ברצפת הבטון של המרתף תגרום לנזק חמור לשכבת האיטום. באופן עקרוני מומלץ להמנע מכך, במיוחד כשמדובר על מרתף באזור שיש בו נוכחות של מי תהום או אדמה כבדה שאינה מחלחלת.  

[כהערה: אישית כבר נתקלתי במצבים שבהם פריצת בור שכזה גרמה לנזק בלתי הפיך לרצף של שכבת האיטום החיצונית ואשר בעקבותיו היה צריך לפרק את כל הריצוף של קומת המרתף ולאטום את כולה מבפנים].

לשאלתך:

אם בכ"ז מחליטים לבצע בור ניקוז ברצפה יש לחתוך את הבטון בצורה מסודרת ככל האפשר על ידי מסור-בטון.  חציבה בפטישון או בקונגו יגרמו לתפזורת של קרעים אקראיים ביריעות האיטום שיהיה קשה מאוד ואולי לגמרי בלתי אפשרי להתחבר אליהן ולתקן אותן.  (המצב אגב מסתבך פי כמה כשמסתבר לאחר מכן שכל האזור טבול תמידית בתוך מי תהום !).

לאחר החיתוך מתקנים את היריעות בצורה מקצועית ומצמידים אותן לדפנות. בהמשך יוצקים את הבור כולו ביציקה רציפה אחת (רצפה וקירות) ודואגים לגבות את אזור החיבור באמצעים נוספים (כגון עצר מים תופח) בדומה לאופן שבו אוטמים ראשי כלונס במרתפים.    

לתערובת היציקה עצמה מומלץ להוסיף תוסף אטימה גבישי (או אחר).

אפשר לאחר מכן ובנוסף לבצע איטום פנימי בחומר איטום צימנטי משחתי ולהתחבר אתו ברצף אל יציקת הבטון הנוכחית. בחיבורים בין היציקה הישנה לחדשה אפשר גם לאטום במסטיק פוליאוריטני או לשקול שתילת צינוריות הזרקה לשם הזרקת פוליאוריטן תופח בהמשך.  

מדובר בתאורים כלליים בלבד ומומלץ לקבל מפרט טכני בשטח כולל פיקוח על כל שלבי העבודה.

לגבי הריחות יש גם כן לבחון בשטח אפשרויות לאיוורור מאולץ.  השארת הבור כפי שהוא אכן גורמת לעיתים תכופות לריחות ול"אוירת טחב".

 נשמח לעזור הלאה בכל שאלה.

בברכה,
גבי
 09/06/2016 11:58:01 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש חפירת בור במרתף קיים לצורך הנחת משאבה טבולה  (טל)

  פתח הודעה בחלון חדש בור ניקוז ברצפת מרתף, איטום ובניה  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs