איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

סדק בקיר ואיטום מעקה גג  (גבי)

שלום עופר,

אם ישנו סדק מתחת לחגורה שבהיקף המעקה יש תחילה לאטום ולתקן אותו. אפשר וכדאי לאטום גם את כל ראש המעקה והאזור הסמוך.

תיקוני סדקים מסוג זה מבצעים בד"כ עם מסטיק פוליאוריטני כאשר בשאר השטח מסירים טיח ובטון רופף, ומתקנים בתערובת צימנטית שמועשרת בדבק או בחומר יעודי לעבודות שיקום בטון, כגון ה"סיקה רפ".   (לעיתים מבצעים את כל התיקון בתערובת צימנטית בלבד אך יש לבחון בשטח את הגורם לסדיקה לפני שאפשר יהיה לקבוע).

"קופינג" בכל מקרה אינו אמור לתפקד במקום שכבת איטום בראש המעקה. תפקידו להרחיק את המים לכיוון הניקוז ולתפקד כ"אף מים". חובה לאטום היטב את ראש המעקה לפני שמדביקים עליו את החיפוי. אחרת בעית הרטיבות עלולה אף להחריף כאשר מים יחדרו מתחת לקופינג וישארו כלואים מתחתיו.

כשכבת איטום עליונה אפשר גם לצפות את כל ראש המעקה בחומר איטום צימנטי משחתי (לפני הקופינג או במקומו) או בחומר אקרילי / פולימרי (ללא קופינג).

"מה עדיף" ?

עדיף גם וגם. כלומר שיקום ראש המעקה, איטום בחומר צימנטי ואחר כך הדבקת קופינג (בדבק שמתאים לשימוש מעל חומר האיטום !).  כנראה שאפשר גם לוותר על הקופינג אך אי אפשר לאמר מבלי לבחון מקרוב.

אם תספק יותר נתונים / תמונות נשמח לעזור הלאה.

בברכה,
גבי
 16/12/2016 00:38:34 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איטום מעקה של גג  (עופר)

  פתח הודעה בחלון חדש סדק בקיר ואיטום מעקה גג  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs