איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

גג מרוצף חדש  (גבי)

שלום צור,

 

בגגות מרוצפים ניתן גם להסתפק בכושר הבידוד של הבטקל בלבד, אך זה תלוי גם באקלים של אזור המגורים. בענין זה חובה עליך לקבל מפרט טכני מהאדריכל המתכנן.

 

לשאלותיך:

 

במקום קלקר אפשר להשתמש בלוחות צפופים יותר ועמידים יותר מפני "דחיסה" כגון לוחות מסוג פוליפאן, או רונדופאן.  כושר הבידוד והעמידה בלחיצה של לוחות אלו גדול פי שניים ויותר מזה של קלקר רגיל אך ניתן גם להשתמש בקלקר ללא חשש.

 

ריצוף על גבי הבטקל צריך להעשות על גבי מילוי (לא בהדבקה ישירה).  לעיתים נהוג לצקת מדה על גבי הבטקל (או במקומו) על מנת לקבל חוזק גבוה יותר אך על המתכנן של המבנה לתת את המענה בהתאם לאקלים ולשטח הגג המדובר. (אין קשר לסוג הריצוף).

 

לענין יציקת הגג : אין משמעות גדולה לאותם סדקים מעבירי רטיבות. התופעה מוכרת ואינה צריכה להדאיג. תוכל להיוועץ עם המהנדס הקונסטרוקטור בענין זה, אך אני מניח שתשובתו תהיה זהה.

 

באשר למועד הבצוע של איטום הגג והריצוף: אם מזג האויר מאפשר זאת אז אפשר לבצע גם כעת בימים בהם אין גשם. החשש הוא מימי גשם רצופים לאחר יציקת הבטקל משום שיש לאפשר לו להתייבש היטב כך שלא תישאר רטיבות כלואה עמוק בתוכו.   שלב הריצוף משמעותי גם כן על מנת שהמילוי לא ירטב מהגשם במהלך עבודות הריצוף.   ניתן להתגבר על כך אם ישנם מספיק ימי שמש רצופים. אם אינך רוצה לקחת סיכונים- המתן לסיום "החורף" ובצע את העבודות באפריל / מרס. עצת הקבלן נכונה באופן עקרוני אך איננה מחייבת. לשיקולך.

 

בברכה,

 

גבי

 11/02/2009 19:25:25 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איטום גג מרוצף - קלקר  (צור)

  פתח הודעה בחלון חדש גג מרוצף חדש  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש איטום ג מרוצף  (צור)

      פתח הודעה בחלון חדש שיפוע על גג מרוצף  (גבי)

        פתח הודעה בחלון חדש תודה רבה  (צור) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs