איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום גג עם מולטיגג  (גבי)

שלום אבי,

 

על מנת לענות על השאלה באופן הנכון יש לבדוק תחילה את מצבו של הגג.

 

ממה שתארת , בוצעה עבודה רשלנית של הלחמת היריעות, שכן התפרים בינהן אינם אמורים להפתח כלל.  אם בוצעה עבודה רשלנית בהלחמת התפרים קרוב לודאי שהמצב אף יותר חמור בשאר שטח הגג, משום שהלחמת התפרים היא האזור הוא אמור בעל המצקועע להשגיח שבעתיים.   כך שיתכן שכל היריעות הנוכחיות למעשה כמעט שאינן מולחמות אל הגג.   במצב שכזה עדיף להסיר את היריעות הישנות, לתת להתייבש בשמש ואחר כך לבצע איטום גג עם מולטיגג או עם יריעות ביטומניות חדשות.

 

אם היריעות הקיימות צמודות היטב אל הגג הרי שתוכל לבצע את האיטום על פי המפרט שציינת מאתר ביטום. אך שים לב שיש לבצע עבודות תיקונים בהלחמה של היריעות הנוכחיות. ועבודה מסוג זה רצוי שתתבצע ע"י אדם מיומן. אם אתה סבור שביכולך לבצע גם חלק זה בעצמך- הרי שתוכל לבצע זאת.   המשך העבודות של איטום גג עם מולטיגג הנו יותר פשוט ובהחלט תוכל לבצע לבד, אם יש לך נסיון בעבודות בנין דומות.

 

בענין סדקים במעקה :

 

1. האם מעקה גבוה או נמוך, והאם היריעות מכסות את כולו ?

2. יש לראות בשטח מהי מהות אותם סדקים. סדקים ניתן לאטום עם מסטיק פוליאוריטני ואחר כך לכסות עם מולטיגג ע"פ המתואר במפרט.  יש לבדוק גם אם אותם סדקים מופיעים בצד החיצוני של המעקות ולטפל בהתאם (עם מסטיק). אך בבתים ישנים מאוד יתכן שיהיה צורך בפרוק חלקים רופפים ובצוע תיקונים עם בטון.

 

דבר אחרון לגבי המלצתו של הקבלן : שאל אותו אם הוא מבצע עבודות איטום עם יריעות ביטומניות. אם לא, המלצתו לבצוע מולטיגג יכולה להיות מושפעת מכך...

 

בהצלחה,

 

גבי

 05/07/2009 05:59:31 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש ישום מולטיגג ללא עזרת בעל מקצוע  (אבי אלגזי)

  פתח הודעה בחלון חדש איטום גג עם מולטיגג  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs