הוספת הודעה חדשה
  • · סגירה ואיטום של נישה בחדר רטוב

(שחר)

שלום,

כחלק משיפוץ חדר רטוב אני מתכנן לסגור בבלוקים נישה עד גובה 90 ס"מ בכדי להגיע לקו הקיר (מצורפת תמונה למקרה שלא הצלחתי להסביר טוב).

בהמשך תוצב אמבטיה עד קו הקיר ובעצם תיווצר נישה/מדף שקוע מעל האמבטיה.

השאלה שלי היא האם יש צורך לבצע איטום מקדים לקירות ורצפת החדר/האיזור הרטוב ואז להניח את הבלוקים ולבצע את הבנייה בבלוקים או לבצע את הבנייה בבלוקים ואז לבצע איטום.

מקווה שהצלחתי להסביר את כוונותי

תודה מראש

• · איטום נישה בחדר רחצה

(גבי)

שלום שחר,

הסברת היטב את שאלתך.

עדיף להערכתי לבצע את האיטום המלא לפני בניית הבלוקים. (אפשר גם וגם).

החשש מהאיטום מעל הבלוקים הנו בכך שתיווצר סדיקה ביניהם (או בינם לבין התשתית) עקב בנייה לקויה ובמקרה של נזילה מהיקף האמבטיה- האיטום יכשל.

מאידך- אם הנך מבצע את הבנייה בבלוקים באופן מקצועי לגמרי כך שהעסק יהיה ממש יציב (רצוי עם טיט צמנטי ולא טיט רגיל, וכולל דבק לטקס SBR בתערובת)- הרי שתוכל לבצע את האיטום מעל הבלוקים (לאחר החלקתם השטח בשכבת החלקה / הרבצה).

בברכה,

גבי

• · תודה רבה

(שחר)

על ההסבר המפורט

• · אודה לשאלה נוספת

(שחר)

כאשר מבצעים סגירה כזאת בבלוקים אני מניח שכוונתך בסגירה מקצועית היא עיגון קוצים מהקירות הקיימים ועם בלוקי תעלה או שינון הבלוק לייצר אחיזה טובה שתמנע סדיקה עתידית. מה שלא ממש ברור לי זה כיצד מתבצעת אחיזה טובה של גב הבלוקים לקיר שמאחוריהם? האם יש צורך במסטיק כלשהו בפס חיבור הבלוקים לקיר? ובכלל כיצד מונעים סדיקה בפינות הפנימיות החדשות שיווצרו.

שוב המון תודה

• · איטום נישה

(גבי) → אתה נמצא כאן

שלום שחר,

אם תמרח שכבת יסוד צמנטית מעל גבי כל התשתית לפני בניית הבלוקים, החיבור לתשתית יהיה מספק.

ראה "עבודה נכונה עם חומרי מליטה". יש להוסיף דבק לטקס SBR גם לתערובת בטיט הצמנטי (לא טיט רגיל) וגם לשכבת היסוד (50 אחוז מהמים בשכבת היסוד).

אם תרצה להקפיד עוד יותר- בצע חגורת בטון בחלק העליון שמעל הבלוקים.

אין צורך בשימוש במסטיק לצורך הדבקת הבלוקים (אם לכך התכוונת) אך תוכל לבצע מסטיק בהיקפו של החיבור העליון, למקרה שתיווצר סדיקה בהיקף הבניה.

בברכה,

גבי

« חזרה לפורום
האתר בשיפוץ

אתר איטומן הוותיק נמצא בעיצומם של תהליכי שדרוג אשר יתרחשו במספר פעימות.

נשמח לקבל הערות והמלצות.

תודה וגלישה נעימה !

משהו לא ברור?

אנא שאל בפורום ונשמח לעזור.

הפתרון לעובש

צבע מקצועי מהפכני נגד עובש ופטריות. אינו מכיל רעלנים וידידותי לסביבה.

מוצרי זיפקס

טכנולוגיית האיטום הייחודית של זיפקס נועדה לאיטום כל משטח בטון.

דילוג לתוכן