הוספת הודעה חדשה
  • · איטום זמני

(יצחק)

שלום וברכה ותודה על הפורום המחכים המועיל והאדיב!

יש לי גג שעד היום היו בו יריעות ביטומניות, היו בו גם קוביות בטון שנועדו להחזיק את הקולטים של המערכת הסולארית (שכבר אינה שם), לאחרונה היה לי פועל שמחוסר הבנה הוריד את אותן קוביות, מה שחשף פתחים באיטום, וגם בצידי הגג הוא ביצע חיתוך של היריעות.

מכיון שהמקום באמצע להיסגר (בבניה קלה) אני מעוניין למנוע חדירה של מים בנתיים, ולכן יצקתי על הקוביות ובמקומות החשופים הנוספים בטון המורכב ממלט חול וביג`יבונד בכמות נאה, וביצעתי לו אשפרה לחומרא... כמובן שעליתי איתו מעט על היריעות.

בבנין ישנה כרגע רטיבות שנובעת (לדעתי) מסתימה רצינית שהייתה במרזב, יש לי כמה הוכחות לכך. רק כשכהשכנים ראו את מה שעשיתי הם החלו לזעוק שבטון כזה כלל אינו אוטם וכו`.

בינתיים, הסתימה נפתחה על ידי שרברב, ומחכים לבחון בגשם הקרוב האם הרטיבות נמשכת.

ולשאלתי, האם הבטו שיצרתי אכן אינו אוטם כלל, או חלקי, או לאורך זמן. אשמח לתשובה מפורטת.

תודה רבה

• · חשוב להדגיש

(יצחק)

חשוב לי רק להבהיר שאת הבטון השתדלתי לשפע כך שהמים לא עומדים עליו אלא (אמורים) להתגלש.

• · איטום על ידי בטון

(גיורא) → אתה נמצא כאן

שלום יצחק

בעיקרון בטון אינו חומר איטום, כך שיתכן מאד שמים יחדרו דרכו.

אם תרצה להבטיח את איטום המקום תוכל ליישם על הבטון מערכת איטום על בסיס חומרים משחתיים כלשהם, כגון חומרים אקריליים, פוליאוריתאנים ואם מדובר על חורף אחד בלבד אפשר להשתמש גם בחומרי איטום ביטומניים.

בברכה, גיורא

« חזרה לפורום
האתר בשיפוץ

אתר איטומן הוותיק נמצא בעיצומם של תהליכי שדרוג אשר יתרחשו במספר פעימות.

נשמח לקבל הערות והמלצות.

תודה וגלישה נעימה !

משהו לא ברור?

אנא שאל בפורום ונשמח לעזור.

הפתרון לעובש

צבע מקצועי מהפכני נגד עובש ופטריות. אינו מכיל רעלנים וידידותי לסביבה.

מוצרי זיפקס

טכנולוגיית האיטום הייחודית של זיפקס נועדה לאיטום כל משטח בטון.

דילוג לתוכן