הוספת הודעה חדשה
  • · איטום מקום כניסה של עוגן ג'מבו ביריעה או במסטיגום

(אלי)

שלום,

אמורים להתקין אצלי מעקה שיש לו רגל כמו "L" שמתחבר לחלק העליון של הקיר שעליו יושב המעקה. על הקיר יש מערכת איטום שעשוי מיריעות העולות על חצי עובי הקיר (מגיעים מרצפת הגג) ועל כחצי מהעובי החיצוני יש מסטיגום שמקשר בין A12 שעל הצד החיצוני של הקיר. המתקין יחבר אותו עם עוגן ג'מבו או משהו דומה. איך לתקן את האיטום אח"כ.

ואגב איו היו עושים את זה לאחר הדבקת הקופינג על הקיר והעוגן היה נכנס גרך הקופינג, איך לאטום את הקופינג בבמקום כניסת העוגן?

תודה רבה  

• · עיגון עוגן במעקה

(גבי)

שלום אלי,

במקרה הראשון- יש לאטום את היקף החיבור של המעקה עם חומר ביטומני משחתי עבה, כגון "מסטיק 44" (ביטום), או מסטיק ביטומני-פוליאוריטני כגון "טיקסופלט" (מיקו פרו), שמסופק בשפופרות, מאוד חזק- ויותר נוח לעבודה.  (כמו כן, אם נשאר בידך חומר מסוג 12A תוכל גם לעבוד עמו וליצור שכבה עבה).

לשאלתך: במקרה שאוטמים בין מוט המעקה לקופינג (אבן / שיש) משתמשים במסטיק פוליאוריטני כדוגמת ה"סיקפלקס 11FC", ומעל גבי שכבת יסוד מסוג "סיקה פריימר 3N" שמורחים אותה מעל גבי הדפנות של הקופינג (לא מעל גבי מוט המעקה, שעליו להיות נקי מחלודה ו/או צבוע בצבע עמיד).

נשמח לעזור בכל שאלה.

חג שמח,

גבי

• · בירור על מה שכתבת "מסטיק 44" ועוד בירור

(אלי) → אתה נמצא כאן

תודה מאד מודה על התשובה.

יש לי 244 האם לזה התכוונת?

לא נשאר לי A12 אבל אני מניח שישאר לי מסטיגום 10, האם זה טוב. 

עוד דבר שיש לי זה חומר של MATHYS הנקרא פילקוט ולמיטב זכרוני מיועד גם למריחה על יריעות (לא מוצא את זה כרגע). 

תודה רבה וחג שמח

• · חומר להשלמת איטום מעל חומר ביטומני קיים

(גבי)

שלום אלי,

אכן התכוונתי ל מסטיק 244. החומר מתאים, אך יקח לו זמן ממושך להתייבש לגמרי.

איני מכיר את הפילקוט או את המוצר שהזכרת. אם הוא אינו על בסיס ביטומני- הוא לא יתאים.

בברכה,

גבי

« חזרה לפורום
האתר בשיפוץ

אתר איטומן הוותיק נמצא בעיצומם של תהליכי שדרוג אשר יתרחשו במספר פעימות.

נשמח לקבל הערות והמלצות.

תודה וגלישה נעימה !

משהו לא ברור?

אנא שאל בפורום ונשמח לעזור.

הפתרון לעובש

צבע מקצועי מהפכני נגד עובש ופטריות. אינו מכיל רעלנים וידידותי לסביבה.

מוצרי זיפקס

טכנולוגיית האיטום הייחודית של זיפקס נועדה לאיטום כל משטח בטון.

דילוג לתוכן